تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۲
جالب است ۰
نظرسنجی جدیدی در آمریکا نشان داد که حدود نیمی از مردم این کشور، از سیاست خارجی رئیس جمهور فعلی خود حمایت نمی‌کنند.
به گزارش بیان ما؛  به نقل از نشریه «اکونومیست» و مؤسسه «یوگاو» آمار منتشر شده از نظر سنجی ها نشان داد که بیش از نیمی از شهروندان آمریکایی از سیاست خارجی فعلی بایدن حمایت نمی‌کنند.

نظرسنجی‌ها از افت محبوبیت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا در بین مردم این کشور حکایت دارند

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، در این افکارسنجی ۵۰.۴۷ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که از سیاست خارجی رئیس جمهور فعلی خود حمایت نمی کنند؛ که در این میان ۳۶.۷ درصد با این سیاست‌ها به شدت مخالف و ۱۳.۷۷ درصد تا حدی مخالف هستند.

طبق این تحقیق، ۴۰.۲۳ درصد از مردم آمریکا نیز از سیاست خارجی بایدن حمایت می‌کنند که در این میان فقط ۱۵.۶۸ درصد با این سیاست‌ها به‌صورت کامل موافق هستند.

این نظرسنجی از ۱۳ تا ۱۶ آگوست انجام شد و ۱۵۰۰ بزرگسال آمریکایی در آن شرکت کردند. حاشیه خطای این تحقیق نیز تقریباً ۳ درصد برآورد شده است.

در شرایطی که مخالفان جمهوری‌خواه جو بایدن با اشاره به گاف‌های رئیس‌جمهور دموکرات ۷۹ ساله آمریکا بارها سلامت جسمی و ذهنی او را زیر سوال برده‌اند، سقوط آزاد بایدن در نظرسنجی‌ها همچنان خبرساز است.

تورم زندگی آمریکایی‌ها را تحت تاثیر قرار داده

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، کاهش محبوبیت بایدن در نظرسنجی‌های جدید در شرایطی صورت گرفته که تورم در این کشور زندگی آمریکایی‌ها را تحت تاثیر قرار داده است.

پیش از این، نظرسنجی مؤسسه «سیویکز» نشان داد که محبوبیت بایدن برای اولین بار در دوران ریاست جمهوری او به کمتر از ۳۰ درصد کاهش یافته است. (جزئیات بیشتر)

کارشناسان سیاسی در آمریکا بر اساس نتایج این افکارسنجی‌ها تحلیل کردند اکثر رأی‌دهندگان، به توانایی ذهنی رئیس‌جمهور این کشور شک دارند و دموکرات‌ها هم بایدن را برای انتخابات بعدی ریاست‌جمهوری نمی‌خواهند.
  short_url/vdcgyy9q3ak9zt4.rpra.html
bayanema.ir/vdcgyy9q3ak9zt4.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین