تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰
جالب است ۰
چندی است که وزارت ارتباطات از آماده شدن پروژه اینترنت کودک و نوجوان و انتظار برای رونمایی از این پروژه با حضور چند تن از مسوولان خبر می‌دهد. امروز در حضور مدیران شورایعالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات آغاز به کار رسمی این پروژه اعلام شد.
اینترنت کودک و نوجوان به صورت رسمی آغاز به کار کرد
به گزارش بیان ما؛ چندی است که وزارت ارتباطات در پاسخ به مطالبه راه اندازی اینترنت امن و فراهم کردن فضایی امن برای حضور آنها در فضای مجازی، وعده راه اندازی پروژه اینترنت کودک و نوجوان را می دهد.
البته چند ماهی است که وزارت ارتباطات در پاسخ به پیگیری ها از سرانجام وعده راه اندازی اینترنت کودک و نوجوان اعلام می کند که پروژه آماده شده و در سایت وزارت ارتباطات هم در دسترس است اما منتظر هماهنگی برای حضور مسوولان برای رونمایی از این پروژه هستیم.
امروز وزارت ارتباطات گزارشی تصویری از جلسه مدیران شورایعالی فضای مجازی و وزارت ارتباطات برای برگزاری آیین رونمایی از سرویس اینترنت کودک و نوجوان منتشر کرد.

*سرویس اینترنت کودک و نوجوان وزارت ارتباطات چیست؟
سوالی که اکنون در این باره مطرح است این است که این پروژه که با عنوان اینترنت کودک و نوجوان رونمایی شده، چیست؟
از چندی پیش، در سایت وزارت ارتباطات در بخش خانواده و فضای مجازی به آدرس https://family.ict.gov.ir/، سرویس اینترنت کودک و نوجوان معرفی شده است.
سایتی که برای اینترنت کودک و نوجوان معرفی شده به آدرس 456.ir  است.
فعال‌سازی این سرویس روی اپراتورها با شماره‌گیری کددستوری *۴۵۶# ممکن است.
دسترسی اینترنت سیم‌کارت به صورتی است که فقط سایت‌های برگزیده‌ و مناسب کودکان و نوجوانان قابل‌ بازدید هستند.  فهرست رده‌بندی سنی و سطوح دسترسی آنها از طریق کد‌دستوری *۴۵۶# و آدرس 456.ir در دسترس است.
  short_url/vdcf1xdytw6dy0a.igiw.html
bayanema.ir/vdcf1xdytw6dy0a.igiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین