تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷
جالب است ۰
امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز در گفتگوی تلفنی با جیحون بایرام‌اف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، در خصوص تحولات اخیر در منطقه قفقاز جنوبی به تبادل نظر پرداخت.
هشدار صریح تهران به باکو / مرز ایران و ارمنستان نباید تغییر کند
به گزارش بیان ما؛  وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس، با ابراز نگرانی شدید از شروع دور تازه درگیری ها میان آذربایجان و ارمنستان، برآمادگی کشورمان برای کمک به حل و فصل موضوع به صورت مسالمت آمیز و از طرق سیاسی تاکید کرد. 
 
امیرعبداللهیان اظهار داشت: ما همواره بر حفظ تمامیت ارضی کشورها از جمله آذربایجان و ارمنستان تاکید داریم.
وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد : ما مرز ایران و ارمنستان را نیز یک راه ارتباطی تاریخی می دانیم که باید بدون تغییر حفظ شود. 
 
امیرعبداللهیان با تاکید بر این که منطقه تحمل جنگ جدیدی را ندارد اظهار داشت، جمهوری اسلامی ایران طرفین این مناقشه را به خویشتن داری فرا می خواند. 
جیحون بایرام‌اف نیز در این گفتگو، دیدگاه های ایران و آذربایجان درباره آینده منطقه را نزدیک به هم ارزیابی کرد و با قدردانی از تلاش ایران برای کمک به حل مناقشه با ارمنستان، گزارشی از درگیری های اخیر ارائه داد. 
 
وزیر خارجه آذربایجان افزود، کشورش به دنبال ارتقای روابط با همسایگان خود است و با اشاره به نگرانی های ایران درخصوص مسائل مرزی تصریح کرد، جمهوری آذربایجان چشم داشتی به خاک هیچ کشوری ندارد.
  short_url/vdcez78zvjh8zpi.b9bj.html
bayanema.ir/vdcez78zvjh8zpi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما