تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۱
جالب است ۰
رئیس فدراسیون کشتی گفت: کشتی‌گیران ما برای بردن روس و آمریکا فقط باید زیرگیری کنند و پای آن‌ها را بگیرند.
دبیر: یزدانی در برابر تیلور تاکتیک اشتباهی داشت/ زور محمدیان به اسنایدر نرسید؛ برای زارع غصه می‌خورم!
به گزارش بیان ما؛ علی‌رضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی پس از قهرمانی کامران قاسم‌پور در رقابت‌های جهانی اظهار داشت: خدا را شکر امروز روز خوبی برای کشتی ما بود. یادمان نرود ما تاکنون در کشتی آزاد ۵ مدال گرفته‌ایم و فردا هم شانس ۲ مدال طلا و یک برنز دیگر را داریم که جمع مدال‌های ما در کشتی آزاد را به عدد ۸ می‌رساند. کسب ۸ مدال در رقابت‌های قهرمانی جهان اتفاقی تاریخی برای ورزش ایران است.

 

وی در ادامه بیان داشت: همین که مردم کشورمان خوشحال می‌شوند خدا را شکر می‌کنیم. هر کس که ایرانی است ان شاءالله لذتش را ببرد. همه بدانند کشتی سخت است و همه دنیا برای گرفتن نتیجه سخت کار می‌کنند.

 

دبیر پیرامون زیرگیری‌های قاسم‌پور عنوان داشت: روزی که آمدم به بچه‌ها گفتم برای پیروزی باید از حریفان زیرگیری کنید. علیرضا حیدری، عباس جدیدی، غلامرضا محمدی، محمد طلایی پای حریفان را می‌گرفتند. هر کس که زیرگیر است آمریکا را می‌برد و با زیر کتف زدن نمی‌توان آمریکا را شکست داد.

 

او درباره حسن یزدانی گفت: یزدانی یک ابر قهرمان و پهلوان است. او ۸ مدال جهانی و المپیک دارد که شوخی نیست. این حرف را علیرضا دبیر که خودش کشتی‌گیر بوده می‌زند. تاکتیک او مقابل تیلور اشتباه بود و او یک تاکتیک اشتباه را انتخاب کرد.

 

رئیس فدراسیون کشتی در ادامه تاکید داشت: برد و باخت در کشتی وجود دارد و آقا تختی هم باخت داشته است. اصلا قشنگی کشتی در همین است. یزدانی باید در المپیک با این کشتی‌گیر آمریکایی مبارزه کند و ان شاء الله سخت کار می کند تا نتیجه بگیرد.

 

وی در مورد تیم کشتی فرنگی تصریح داشت: یادمان نرود ما در کشتی فرنگی هیچ چیز نداشتیم. ۱۰ ماه پیش با محمد بنا در مسابقات جهانی ۴ مدال طلا گرفتیم. سطح توقع مردم از کشتی بالا رفته که جای خوشحالی دارد و این موضوع باعث می‌شود که ما بیشتر تلاش کنیم. در کشتی فرنگی اگر یکی دو اتفاق نمی‌افتاد کار بزرگی انجام می‌شد.

 

قهرمان المپیک سیدنی اذعان داشت: محمد بنا انسانی شریف، مومن، آقا و کاربلد است که هر چه از او بگویم کم گفته‌ام. یادمان نرود چند سال پیش کشتی آزاد ما با یک برنز یا یک نقره حسن یزدانی به ایران بازمی‌گشت اما امسال با ۸ مدال در کشتی آزاد به ایران بازمی‌گردیم.

 

او در رابطه با امیرمحمد یزدانی خاطرنشان ساخت: او مشکل اضافه وزن داشت و نتوانست در این مسابقات کشتی بگیرد، در حالی که او شانس مدال طلای ما بود. همین امروز کشتی‌گیر ژاپنی به او گفت تو تنها کسی بودی که می‌توانستی من را شکست بدهی. در تیم ما فقط امیرحسین زارع اشتباه محض داشت. او می‌توانست مدال طلا بگیرد. من برای خودش غصه می‌خورم.

 

رئیس فدراسیون کشتی در ادامه ابراز داشت: ۲ سال پیش گفتم ما تا ۲۰۲۴ از روس و آمریکا در کشتی عقبیم. محمدحسین محمدیان امروز وقتی به اسنایدر باخت به او گفتم چرا باختی گفت زورم نرسید. نمی‌دانم آمریکایی‌ها چه کار می کنند که در کشتی از ما جلوتر هستند. آن‌ها در علم تمرین و بدنسازی و بحث مکمل‌های ورزشی از ما جلوتر هستند.

 

دبیردر پایان گفت: کشتی‌گیران ما برای بردن روس و آمریکا فقط باید زیرگیری کنند و پای آن‌ها را بگیرند. از مربیان رده‌های پایه خواهش می‌کنم به بحث زیرگیری ورود جدی داشته باشند. با زیر کتف زدن نمی شود این رقیبان را برد و باید مثل قاسم‌‌پور زیرگیری کرد. short_url/vdcguz9qtak9q34.rpra.html
bayanema.ir/vdcguz9qtak9q34.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین