تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱
جالب است ۰
رئیس جمهور آمریکا بار دیگر بر تعهد دفاع از تایپه در برابر پکن تاکید کرد.
بایدن: در صورت حمله چین به تایوان، از تایپه دفاع خواهیم کرد
به گزارش بیان ما؛  جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا طی مصاحبه با شبکه سی بی اس اعلام کرد در صورتی که چین بخواهد به تایوان حمله کند، واشنگتن از این جزیره دفاع خواهد نمود. 
بر این اساس، بایدن در این مصاحبه درباره طیف گسترده ای از مسائل داخلی و سیاست خارجی نظرات دولت خود را مطرح نمود. وی درباره جنگ اوکراین گفت: کی یف نه تنها در جنگ شکست نمی خورد بلکه دستاوردهایی نیز در مناطق مختلف کسب می کند. 
رئیس جمهور آمریکا با هشدار به روسیه درباره استفاده از سلاح هسته ای در اوکراین تاکید کرد: من از آنها می خواهم که این کار را نکنند. این اقدام چهره جنگ را تغییر خواهد داد. ما از زمان جنگ جهانی دوم دیگر شاهد چنین رویه هایی نبوده ایم. 
بایدن در ادامه و در پاسخ به سوالی پیرامون شرایط سیاسی کشور و احتمال ورود دوباره خود به انتخابات به عنوان نامزد حزب دموکرات گفت: باید صبر کرد و دید. دولت من هم اینک در حال کنترل تورم است و من در این زمینه خوشبین هستم. 
رئیس جمهور دموکرات آمریکا در ادامه به کشف اسناد محرمانه در ملک شخصی ترامپ در فلوریدا واکنش نشان داد و گفت: حقیقت این است که این موضوع من را درباره احتمال درز و افشای اطلاعات محرمانه نگران کرده است. 
بایدن در پایان مدعی شد همه گیری کرونا در آمریکا به پایان رسیده است. 
  short_url/vdcez78zfjh8zfi.b9bj.html
bayanema.ir/vdcez78zfjh8zfi.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین