تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶
جالب است ۰
ملی‌پوشان تیم کشتی آزاد کشورمان پس از بازگشت به ایران از مسابقات قهرمانی جهان به اظهارنظر پرداختند.
اطری: در فینال کشتی از دستم در رفت/ عموزادخلیلی: این مدال را به مردم کشورم تقدیم می‌کنم
به گزارش بیان ما؛  اعضای تیم ملی کشتی آزاد کشورمان پس از کسب عنوان نایب‌قهرمانی مسابقات کشتی قهرمانی جهان ۲۰۲۲ - بلگراد در صربستان بامداد امروز در بین استقبال گسترده مردم به کشور بازگشته و به اظهارنظر پرداختند.

اطری: در فینال کشتی از دستم در رفت

رضا اطری دارنده مدال نقره کشتی آزاد جهان بعد از بازگشت به کشور درباره مدالی که کسب کرد، اظهارداشت: خدا را شکر توانستیم تیم را نایب‌قهرمان کنیم و تیم خیلی خوب کار کرد. من هم توانستم مدال نقره بگیرم که آن را به همه مردم ایران تقدیم می‌کنم. 
 
وی درباره اینکه از نتایج خودت راضی بودی، گفت: کشتی‌های خوبی گرفتم اما در فینال شرایطم بد شد و نتوانستم خودم را جمع کنم، کشتی از دستم در رفت. امیدوارم سال بعد خیلی خوب تمرین کنم چون امسال تمرینات زیادی نداشتم و آماده نبودم. 
 
اطری افزود: امیدوارم این مدال سکوی پرتابی برایم باشد. من در فینال تمرکزم را از دست دادم چون اولین بار بود به فینال مسابقات جهانی می‌رفتم. 
 
آزادکار کشورمان در مورد اینکه سال بعد کشتی رویدادهای زیادی پیش رو دارد فکر می‌کنی این مدال سرآغازی برای موفقیت شما در المپیک پاریس باشد، خاطرنشان کرد: امیدوارم.
 
وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر استقبال مردم، گفت: خیلی خوب است و باعث می‌شود روحیه ما بالا برود. از مسئولان هم توقع داریم حمایت بیشتری کنند تا حالا حمایت نشده‌ایم و می‌خواهیم حمایت بیشتری صورت بگیرد.

امامی: حقم باخت مقابل «کایل داک» نبود

یونس امامی درباره کسب مدال برنز مسابقات جهانی کشتی آزاد با وجود اینکه لایق کسب مدال طلا بود، اظهار داشت: سطح مسابقات خوب و بالا بود. همه تیم‌ها با نفرات کامل آمده بودند و خدا را شکر توانستم مدال برنز کسب کنم. هرچند می‌توانستم رنگ این مدال را بهتر کنم. امیدوارم در مسابقات بعدی دل مردم را با نتایج بهتر شاد کنم.
 
وی درمورد اینکه آیا از عملکرد خودش در این مسابقات راضی بود، گفت: تا حدودی راضی بودم اما می‌توانستم بهتر از این نتیجه بگیرم.
 
دارنده مدال برنز وزن ۷۴ کیلوگرم مسابقات جهانی بلگراد درخصوص اینکه حقش در مقابل کایل داک باخت نبود، عنوان کرد: حق من باخت نبود اما برخی مواقع آن چیزی که می‌خواهی نمی‌شود. تمام تلاش خود را کردم اما این بار بیشتر تلاش می‌کنم تا این نتیجه را جبران کنم.
 
امامی درمورد کولاک خود در دیدار رده بندی، گفت: برای کسب مدال به این مسابقات رفته بودم.
 
وی درباره اینکه در مسابقات سال آینده چه شرایطی به دست خواهد آورد، توضیح داد: الان باید زحمت و تلاش خود را دو برابر کنم زیرا حریفان مرا آنالیز می‌کنند. باید تلاشمان بیشتر شود تا سال آینده بهتر نتیجه بگیرم.
 
آزادکار وزن ۷۴ کیلوگرم کشورمان درمورد توقعاتش از مسئولان، پاسخ داد: امیدوارم به کشتی بیشتر رسیدگی کنند. 

سرلک: حریف چینی را دست کم گرفتم

علیرضا سرلک درباره حضور مردم در فرودگاه و استقبالی که از کشتی‌گیران صورت گرفته، عنوان کرد: امیدوارم بتوانم لطف مردم را جبران کنم و لیاقت پوشیدن دوبنده ملی را داشته باشم. 
 
وی در خصوص اینکه گفته شده حریف چینی آنالیز نشده بود، گفت: من حریف را دست کم گرفتم، امیدوارم که بتوانم جبران کنم.
 
این آزادکار کشورمان که در مسابقات جهانی به مدال نرسید درباره نتیجه ایران، خاطرنشان کرد: نتایج عالی بود و ما توانستیم عنوان نایب قهرمانی را کسب کنیم.
 
سرلک همچنین در خصوص برنامه‌ها و مسابقات پیش رو، گفت: باید در انتخابی‌ها شرکت کنم تا بتوانم دوباره دوبنده ملی را بر تن کنم.

عموزادخلیلی: این مدال را به مردم کشورم تقدیم می‌کنم

رحمان عموزادخلیلی درباره کسب مدال طلای جهانی اظهار داشت: خیلی حس خوبی دارم که توانستم قهرمان شوم، پرچم کشورم را بالا ببرم و دل مردم را شاد کنم. 
 
عموزاد در مورد اینکه انرژی زیادی در مسابقات داشت، گفت: با دعای خیر مردم و انرژی مثبت آنها، با تمرینات و سختی‌های زیادی که کشیدم با لطف خدا به مدال رسیدم. 
 
آزادکار ۶۵ کیلوگرم کشورمان افزود: من این مدال را به مردم کشورم تقدیم می‌کنم و امیدوارم این مدال‌آوری متوالی باشد. 
 
وی در مورد اینکه قبلا گفته بود حسن یزدانی الگوی اوست و تلاش می‌کند ۴ مدال طلای المپیک بگیرد، گفت: من با کمک خدا تمریناتم را انجام می‌دهم تا به آنچه می‌خواهم برسم. یزدانی الگوی دوست داشتنی و پهلوان با اخلاق ماست. 
 
عموزاد درباره لقب "رحمان بی رحم" عنوان کرد: این مربوط به داخل تشک و میدان است.

زارع: چند ثانیه برای رسیدن به فینال کم آوردم

امیرحسین زارع، آزادکار دسته سنگین وزن ایران در اولین صحبت های خود پس از بازگشت از رقابت های قهرمانی جهان گفت: از مردم ایران تشکر می کنم که امروز با حضور و دلگرمی های خود دل ما را شاد کرده و برای شروع دوباره در مسابقات آینده به ما انگیزه دادند. امیدوارم که همیشه دل آنها را شاد کنیم تا شرمنده لطف آنها شویم.
 
شکست لحظه آخری مقابل حریف ترک در نیمه نهایی، اتفاقی بود که همه کشتی دوستان را ناراحت کرد. زارع در این مورد تاکید کرد: یک اتفاق بد در ثانیه های آخر کشتی ماقبل فینال رخ داد که نتوانستم خوب کار را مدیریت کنم. امیدوارم که سال بعد با تمرینات و درایت بیشتر این اشتباه را تکرار نکنم و مدال طلا را برای مردم عزیز ایران کسب کنم.
 
"طوری کشتی می گرفتی که خیال همه از مدال طلا راحت بود. خودت از کشتی هایت راضی هستی؟" پاسخ ملی پوش دسته سنگین وزن کشتی آزاد کشورمان که برنز جهانی را کسب کرد به سوال فوق این گونه بود: این نظر لطف شما و مردم ایران است. همه تلاش خودم را کردم. ماه ها برای کسب طلا زحمت کشیدم. حتما حکمتی بود و انشالله که بتوانم سال آینده که سال المپیک است، طلای جهان را هم کسب کنم.
short_url/vdcguz9qwak9qu4.rpra.html
bayanema.ir/vdcguz9qwak9qu4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین