تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹
جالب است ۰
رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجاگفت: مشمولان غایب باید برای ادامه تحصیل مراحل قانونی خود را طی کنند. اگر کسانی دارای مشکل بودند می توانند توسط دفاتر پلیس 10+ موضوع را پیگیری کنند یا با مراجعه حضوری به وظیفه عمومی استان یا شهرستان در سراسر کشور مشکل خود را برطرف کنند.
مشمولان غایب به هیچ عنوان نمی‌توانند در دانشگاه‌ها ثبت نام کنند/ خرید خدمت سربازی نداریم
به گزارش بیان ما؛ سردار تقی مهری رییس سازمان وظیفه عمومی فراجا در نشست خبری با اصحاب رسانه به موضوع معافیت تحصیلی مشمولان اشاره و اظهار داشت: با توجه به آغاز مهر و بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس، کلیه کسانی که در کنکور قبول شده اند می‌توانند در خواست معافیت تحصیلی را به صورت اینترنتی ثبت کرده و به صورت خودکار و سامانه‌ای جواب درخواست از سازمان وظیفه به دانشگاه مربوطه ارسال می‌شود.

وی گفت: مشمولان غایب نمی‌توانند در دانشگاه‌ها ثبت نام کنند.

وی درباره آمار مشمولان غایب گفت: حدود ۳ میلیون نفر وارد غیبت سربازی شدند؛ حدود ۱۴ تا ۱۵ درصد قوانین را رعایت نکرده و مشمول غایب شده اند.

سردار مهری تصریح کرد:عدم استخدام در دستگاه‌های دولتی و جریمه کارفرما حین استخدام در دستگاه‌های خصوصی، عدم خروج از کشور و نپرداختن وام بانکی به این افراد از جمله محرومیت‌های پیشروی مشمولان غایب است.

وی در خصوص خرید خدمت سربازی اعلام کرد: الان هیچ قانونی راجع به خرید سربازی نداریم.


وی ادامه داد: همچنین به این افراد تسهیلات بانکی نیز داده نخواهد شد و طبق هماهنگی که با بانک مرکزی وجود دارد این خدمات به آنها ارائه نخواهد شد.
مهری درباره تعداد مشمولان غایب گفت: متولدین سال ۱۳۵۵ تا ۱۳۸۳ در حال حاضر مشمول سربازی هستند طی این مدت با ۲۱ میلیون ذکور در کشور داشتیم و این تعداد حدود سه میلیون نفر غایب هستند.
مشمولان غایب نمی‌توانند در دانشگاه ثبت نام کنند
 رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا گفت: یکی از موضوعات مهمی که در این ایام مطرح است بحث معافیت تحصیلی مشمولان است، باتوجه به شروع مدارس و دانشگاه ها این موضوع اهمیت پیدا کرده است.
وی ادامه داد: تمام افرادی که در کنکور شرکت کرده و در مقاطع مختلف پذیرفته شده باید ثبت نام کنند و با توجه به هوشمندسازی پلیس تمام دانشجویان که پذیرفته شده‌اند از طریق اینترنت و سامانه سخا می‌توانند درخواست معافیت تحصیلی را ثبت کرده و سامانه ما به صورت خودکار به دانشگاه مربوطه وصل شده و معافیت برای دانشگاه ارسال شده و افراد می‌توانند ثبت نام کنند.
به گفته مهری، متقاضیان می‌توانند از طریق نرم افزار "پلیس من" درخواست معافیت کنند افرادی که در سال گذشته یعنی ۱۴۰۰ دیپلم گرفته اند و سال گذشته در کنکور شرکت کرده اند و امسال هم در کنکور شرکت کرده‌اند تا ۳۱ شهریورماه فرصت دارند و بعد از آن باید برگه اعزام به خدمت بگیرند و چنانچه اقدام نکنند برای آنها غیبت زده می‌شوند افرادی هم که در سال ۱۴۰۱ دیپلم گرفته تا شهریور سال آینده فرصت دارند که در کنکور شرکت کنند.
وی تاکید کرد: مشمولان غایب نمی توانند در دانشگاه ثبت نام کنند. اگر کسی هم در ارائه مدارک یا ثبت نام از طریق سایت و سامانه مشکل داشتند می توانند از طریق مراجعه به پلیس +۱۰  و یا سازمان وظیفه عمومی خدمات لازم را دریافت کنند.
  short_url/vdcbwgb8zrhb8zp.uiur.html
bayanema.ir/vdcbwgb8zrhb8zp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین