تاریخ انتشار : ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰
جالب است ۰
ستاری‌فرد گفت : آمار دقیق را نمی‌دانم اما فکر می‌کنم ۹۷۰ یا ۹۸۰ هزار نفر آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل باشد.
۹۸۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در کشور وجود دارد / وظیفه قرارگاه عدالت تربیتی چیست؟
به گزارش بیان ما؛ صادق ستاری‌فرد معاون وزیر و سخنگوی وزارت آموزش و پرورش   اظهار کرد: آمار دقیق را نمی‌دانم اما فکر می‌کنم ۹۷۰ یا ۹۸۰ هزار نفر آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل باشد.

وی درباره آمار ۳ میلیونی که برخی به صورت غیر رسمی برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل اعلام می‌کنند، تصریح کرد: آمار ۳ میلیونی که می‌گویند صحت ندارد و خیلی کمتر از این است.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: کار قرارگاه عدالت تربیتی این است که کسانی که در سن تحصیل و آموزش قرار دارند از امکانات آموزشی برابر برخوردار شوند و به دلیل نداشتن امکانات و دیگر دلایل از این حق محروم نمانند.

ستاری‌فرد در ادامه یادآور شد: قرارگاه عدالت تربیتی باید در وهله نخست دانش آموزان بازمانده از تحصیل را شناسایی کرده و بازماندگی آن‌ها از تحصیل را علت‌یابی و ریشه یابی کند و ببیند که علت بازماندگی و ترک تحصیل این دانش آموزان چه بوده است.

وی همچنین اضافه کرد: پس از شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل و علل آن، قرارگاه عدالت تربیتی موظف است نسبت به عارضه یابی و کمک به بازگشت پذیری دانش آموزان به محیط مدرسه و باز جذب به کلاس درس کمک کند. short_url/vdcdzf0fsyt0fz6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdzf0fsyt0fz6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین