کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

سخنگوی آموزش‌وپرورش:

۹۸۰ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل در کشور وجود دارد / وظیفه قرارگاه عدالت تربیتی چیست؟

6 مهر 1401 ساعت 16:30

ستاری‌فرد گفت : آمار دقیق را نمی‌دانم اما فکر می‌کنم ۹۷۰ یا ۹۸۰ هزار نفر آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل باشد.


به گزارش بیان ما؛ صادق ستاری‌فرد معاون وزیر و سخنگوی وزارت آموزش و پرورش   اظهار کرد: آمار دقیق را نمی‌دانم اما فکر می‌کنم ۹۷۰ یا ۹۸۰ هزار نفر آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل باشد.

وی درباره آمار ۳ میلیونی که برخی به صورت غیر رسمی برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل اعلام می‌کنند، تصریح کرد: آمار ۳ میلیونی که می‌گویند صحت ندارد و خیلی کمتر از این است.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: کار قرارگاه عدالت تربیتی این است که کسانی که در سن تحصیل و آموزش قرار دارند از امکانات آموزشی برابر برخوردار شوند و به دلیل نداشتن امکانات و دیگر دلایل از این حق محروم نمانند.

ستاری‌فرد در ادامه یادآور شد: قرارگاه عدالت تربیتی باید در وهله نخست دانش آموزان بازمانده از تحصیل را شناسایی کرده و بازماندگی آن‌ها از تحصیل را علت‌یابی و ریشه یابی کند و ببیند که علت بازماندگی و ترک تحصیل این دانش آموزان چه بوده است.

وی همچنین اضافه کرد: پس از شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل و علل آن، قرارگاه عدالت تربیتی موظف است نسبت به عارضه یابی و کمک به بازگشت پذیری دانش آموزان به محیط مدرسه و باز جذب به کلاس درس کمک کند.


کد مطلب: 111003

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/111003/۹۸۰-هزار-دانش-آموز-بازمانده-تحصیل-کشور-وجود-وظیفه-قرارگاه-عدالت-تربیتی-چیست

بيان ما
  https://www.bayanema.ir