کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

امیردریادار ایرانی:

حضور ناوشکن‌های ایران تا ۴ هزار کیلومتر دورتر از مرزهای کشور

13 مهر 1401 ساعت 17:04

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ناوشکن‌های ایران تا ۴ هزار کیلومتر دورتر از مرزهای کشور حضور دارند و مأموریت‌های خود را انجام می‌دهند، تصریح کرد: با توجه به تجهیزات دفاعی، اقیانوس اطلس و آرام نیز می‌تواند محدوده مأموریت ما باشد و دشمن نیز این توانمندی ما را به خصوص در حوزه بازدارندگی رصد می‌کند و این اقتدار را می‌بیند.


به گزارش بیان ما؛ به نقل از ارتش، امیردریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه برگزاری پنجمین یادواره ۵۶۵ شهید ارتش استان قم که با محوریت شهدای نیروی دریایی در مدرسه عالی امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی تجهیزات محور است و در دوران قبل از انقلاب ما تجهیزات خود را خارج از کشور تأمین می‌کردیم که بعد از دوران دفاع مقدس تجهیزات نیروی دریایی دچار فرسودگی شد و ضرورت داشت تجهیزات خود را به روز کنیم.

وی افزود: فرمانده معظم کل قوا(مد ظله العالی) تاکید کردند بروید دنبال ساخت ناوشکن که بالگردبر نیز باشد؛ چرا که در گذشته ناوشکن‌هایی که داشتیم بالگردبر نبودند و به برکت همین دستور معظم‌له، آحاد کارکنان نیروی دریایی اولویت اولشان عمل به این فرمان بود که بر همین اساس ناوشکن جماران ساخته شد.

امیردریادار ایرانی ادامه داد: امروز سه ناوشکن تمام ایرانی که در بعد دانشی و صنعتی به دست جوانان ایرانی ساخته شده را در اختیار داریم.

وی خاطرنشان کرد: در قالب سه ناوشکن رزمی در عمق اقیانوس‌ها حضور داریم که در هر کجا نیاز باشد عزیمت خواهند کرد و پرچم ایران اسلامی را در تمام آب‌ها به اهتزاز در می‌آورند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه حوزه مأموریت ما همه اقیانوس‌ها است، گفت: مأموریت اصلی ما اقیانوس هند که شاهرگ اقتصادی منطقه و جهان است و حضور ما باعث شده تا امنیت در آب‌های این منطقه برقرار باشد و کشورهای دیگر نیز در سایه این امنیت به تجارت خود بپردازند.

وی با بیان اینکه ناوشکن‌های ایران تا ۴ هزار کیلومتر دورتر از مرزهای کشور حضور دارند و مأموریت‌های خود را انجام می‌دهند، تصریح کرد: با توجه به تجهیزات دفاعی، اقیانوس اطلس و آرام نیز می‌تواند محدوده مأموریت ما باشد و دشمن نیز این توانمندی ما را به خصوص در حوزه بازدارندگی رصد می‌کند و این اقتدار را می‌بیند.


کد مطلب: 111210

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/111210/حضور-ناوشکن-های-ایران-۴-هزار-کیلومتر-دورتر-مرزهای-کشور

بيان ما
  https://www.bayanema.ir