تاریخ انتشار : ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۵
جالب است ۰
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: در زلزله روز گذشته شهرستان خوی، ۱۱۲ واحد مسکونی به صورت کامل تخریب شده و نیازمند بازسازی است.
۱۱۲ واحد مسکونی در زلزله خوی به‌طور کامل تخریب شد
به گزارش بیان ما؛ محمدصادق معتمدیان  شب گذشته در گفت و گوی خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در این زمین لرزه ۵.۴ ریشتری، ۱۲ روستا از بخش مرکزی شهرستان خوی که کانون اصلی زلزله بود، بیشترین آسیب را دیده اند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در این زمین لرزه، فوتی نداشتیم، افزود: مصدومان این زلزله نیز طبق آخرین آمار به هزار و ۱۲۷ نفر رسیده که ۱۱۳ نفر از آنان در مراکز درمانی بستری شده و تحت مداوا قرار دارند.

استاندار آذربایجان‌غربی، عنوان کرد: البته جز تعداد کمی که نیاز به عمل جراحی داشتند و اعمال جراحی روی آن‌ها انجام شد، مورد خاصی در این خصوص نداشتیم.

وی، با اشاره به اینکه عمده مشکلات مربوط به تخریب و ورود خسارت به منازل بود، گفت: سه شهرستان خوی، سلماس و چایپاره تحت تاثیر این زمین لرزه و خسارت‌های ناشی از آن بودند که البته خوی بیشترین آسیب را داشت.

معتمدیان، با بیان اینکه واحد‌های امدادی در نخستین ساعات پس از وقوع زلزله در منطقه حضور یافته و امدادرسانی را شروع کردند، بیان داشت: اردوگاه‌های اضطراری در روستا‌هایی که بیشترین خسارت داشته اند، راه اندازی شده و علاوه بر توزیع چادر، در نظر داریم تعدادی کانکس هم به منطقه ارسال کنیم تا مورد استفاده قرار گیرد.

وی با قدردانی از دستورات ویژه رئیس جمهوری برای رفع سریع مشکلات زلزله زدگان، افزود: با توجه به دستور آیت الله رئیسی، از ظرفیت‌های حداکثری آذربایجان غربی و استان‌های همجوار استفاده خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان‌غربی، محل وقوع این زمین لرزه را روی گسل فعال خوی ـ سیه چشمه اعلام کرد و ادامه داد: بر روی این گسل در سال‌های گذشته هم شاهد زلزله بودیم که با توجه به این روند، شهروندان و روستاییان باید با استفاده از تسهیلات خوبی که از سوی دولت ارائه می‌شود، نسبت به مقاوم سازی و بازسازی منازل مسکونی خود اقدام کنند.


وی تاکید کرد: واحد‌هایی که دچار حادثه شده اند، واحد‌هایی بوده اند که اصول مهندسی را رعایت نکرده و مقاوم سازی لازم را نداشته اند در حالی که با استفاده از تسهیلات دولتی، می‌توان واحد‌های مقاوم در راستای جلوگیری از بروز خسارت در زمان زمین لرزه احداث کرد short_url/vdcam6n6e49n6u1.k5k4.html
bayanema.ir/vdcam6n6e49n6u1.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین