تاریخ انتشار : ۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸
جالب است ۰
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: در شرایط کنونی جهان، ما حامل یک پیام هستیم، آن هم اتحاد و صلح است. وظیفه ما اصلاً سیاسی نیست، اصلاً اقتصادی نیست و ما سعی داریم تا سرگرمی و خوشحالی را به مردم اضافه کنیم.
کی‌روش: نمی‌خواهم برای سرگرمی وارد جام جهانی بشوم / حامل یک پیام هستیم؛ اتحاد و صلح
به گزارش بیان ما؛  کارلوس کی‌روش در گفت‌وگو با سایت ورلدساکر درباره آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال ایران قبل از شرکت در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهاراتی داشت که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:
*حدود یک هفته، ۱۰ روز قبل از اینکه به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران انتخاب شوم، با فدراسیون فوتبال ایران وارد مذاکره شدم. به من گفته شد یکی از گزینه‌های هدایت تیم ملی ایران هستم. آنها از من پرسیدند؛ آیا این پیشنهاد را قبول می‌کنم یا خیر؟ در آن موقع این پیشنهاد شغلی نداشتم، بالطبع جوابم مثبت بود. این افتخار بزرگیست که سرمربی تیم ملی فوتبال ایران یا هر تیم ملی دیگری باشم.
*نمی‌خواهم برای تفریح و سرگرمی وارد جام جهانی بشوم
*این پیشنهاد را جایزه‌ای از طرف ایران برای کارهای قبلی‌ام نمی‌دانم. نمی‌خواهم از این فرصت استفاده کنم تا برای تفریح و سرگرمی وارد جام جهانی بشوم. من این پیشنهاد را با تمام احساس مسئولیت و تعهدم نسبت به تیم ملی ایران قبول کردم. من انتخاب و چاره دیگری ندارم جز اینکه تلاش کنم تا تیم ملی ایران بهتر شود و بهبود پیدا کند.
*ما تنها یک هفته برای آماده‌سازی زمان داریم. این جام جهانی در حالت فشرده در حال برگزاری است ولی چه می‌شود گفت. این رقابت برگزار می‌شود و ما باید بهترین نمایشمان را به اجرا بگذاریم. با این حال طی ۷ روز چطور یک تیم آسیایی یا آفریقایی قرار است با قدرتمندان اروپا رقابت کند؟
*این جام جهانی با گذشته فرق دارد
*بازیکنان اروپایی و آمریکای جنوبی هم اکنون در تیم‌های رئال مادرید یا در شهرهای میلان و لندن بازی می‌کنند. شما می‌توانید با ماهواره فضایی یا بوئینگ ۷۳۷ رقابت کنید؟ هیچ کس نمی‌داند که در قطر چه اتفاقی رخ خواهد داد ولی اروپایی‌ها در این جام جهانی خوش خواهند درخشید.
*فوتبالیست‌های انگلیسی ۱۴ بازی در لیگ خودشان پیش از اینکه با ما رقابت کنند، انجام خواهند داد. این جام جهانی با گذشته فرق دارد زیرا در دوره‌های قبل بازیکنان پس از اینکه ۷۵ تا ۸۰ بازی را انجام می‌دادند، پا به رقابت جام جهانی می‌گذاشتند که الان این مسئله وجود ندارد.
*آنها اکنون با آمادگی بدنی بسیار بالا وارد جام جهانی خواهند شد. پیش از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، ما سعی داشتیم بازیکنان خود را بیشتر تمرین بدهیم تا آماده‌تر شوند ولی تیم‌های انگلیس یا مثلاً آلمان سعی می‌کردند به بازیکنان خود با ملایمت تمرین بدهند زیرا آنها ۸۰ بازی در فصل انجام داده بودند و بسیار خسته بودند.
*تلاش می‌کنیم مردم ایران به فرهنگ و تاریخ خودشان افتخار کنند
*من هیچ بازیکنانی را در دنیا مثل ایرانی‌ها ندیده‌ام که آنقدر خودشان را برای کشورشان وقف کنند و بازی در تیم ملی برای آنها اهمیت داشته باشد. آنها می‌خواهند با پیراهن تیم ملی جلو بروند و به آن خدمت کنند. من تاکنون بازیکنانی مثل بازیکنان ایران ندیده‌ام که با چنین امکانات کم، آنقدر از همه چیزشان مایه بگذارند و برای موفقیت تیم ملی تلاش کنند. با چنین امکانات، پاداش و فرصت‌هایی آنها به نظرم عالی کار کردند.
*در شرایط کنونی جهان، ما حامل یک پیام هستیم، آن هم اتحاد و صلح است. وظیفه ما اصلاً سیاسی نیست، اصلاً اقتصادی نیست و ما سعی داریم تا سرگرمی و خوشحالی را به مردم اضافه کنیم. ما در تلاش هستیم تا مردم ایران به فرهنگ و تاریخ خودشان افتخار کنند.
  short_url/vdceez8zzjh8zoi.b9bj.html
bayanema.ir/vdceez8zzjh8zoi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین