تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۲
جالب است ۰
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: طی چند هفته آینده ظرفیت تولید آنتی‌بیوتیک‌ها به ۷ میلیون عدد در ماه افزایش می‌یابد و پاسخگوی نیاز کشور خواهد بود.
تولید آنتی بیوتیک افزایش می‌یابد
به گزارش بیان ما؛  به نقل از روابط عمومی سازمان غذا و دارو، سید حیدر محمدی با اشاره به اینکه افزایش تولید آنتی بیوتیک ها در دستور کار قرار دارد، افزود: تولید سوسپانسیون های آنتی بیوتیک از یک میلیون و ۳۰۰ هزار عدد به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار عدد رسیده است که با همکاری صنعت و افزایش تولید در سه شیفت و روزهای تعطیل به ۷ میلیون عدد در ماه خواهد رسید.
 
وی اظهارداشت: دارو پس از تولید باید در مدت زمان مشخص به منظور انجام آزمایش‌های سلامت، قرنطینه باشد که امیدوارم با تسریع در تولید، فشرده کردن زمان ماندگاری در کارخانه (قرنطینه) و سرعتی که در شرکت پخش اتفاق افتاده است، هفته آینده به شکل ملموسی میزان کمبودهای آنتی بیوتیک کاهش یابد و مردم برای تهیه آنتی بیوتیک مشکلی در مراجعه به داروخانه نداشته باشند.
 
رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: وقتی قفسه داروخانه ها از یک فراورده خالی می‌شود، نیاز بازار با افزایش تولید محصول و عرضه به بازار رفع نمی شود در چنین شرایطی حتما باید با افزایش چند برابری تامین، پاسخگوی نیاز القایی نیز بود. با تلاش شبانه روزی تولیدکنندگان و تسریع در تامین و ترخیص مواد اولیه از گمرک، امیدواریم موجودی قفسه داروخانه‌ها تا چند هفته آینده پاسخگوی مراجعه‌کنندگان باشد.

محمدی با تاکید بر لزوم حل مشکلات صنعت تولید، افزود: یکی از مشکلات صنعت نقدینگی است که منابع شرکت ها باید به موقع تامین شود؛ یعنی بانکهای عامل باید تسهیلات مورد نظر صنعت دارو را به شکل آنی در اختیار آنها قرار بدهند، گمرکات نیز باتوجه به اینکه ضریب مالیات بر ارزش افزوده از ۹ درصد به ۱ درصد کاهش یافته باید این مورد را اصلاح کنند تا بتوانیم مواد اولیه تامین شده را در زمان مناسب از گمرک ترخیص کنیم.
 
وی گفت: ماده اولیه باید در ماه‌های آتی به صورت منظم در اختیار صنعت قرار گیرد و چرخه تولید نیز به صورت منظم پاسخگوی بازار باشد.
  short_url/vdcdfx0fjyt0fs6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdfx0fjyt0fs6.2a2y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین