تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰
جالب است ۰
اعضای شورای‌ عالی فضای مجازی بر استفاده بیشتر از پلتفرم‌های داخلی و تقویت ثبات شبکه به خصوص سرعت و کیفیت اینترنت تاکید کردند.
تاکید بر لزوم بهبود خدمات شبکه با توجه به افزایش حضور کسب و کار‌ها در پلتفرم‌های داخلی
به گزارش بیان ما؛ در جلسه شورای‌ عالی فضای مجازی که عصر امروز سه‌شنبه به ریاست آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، گزارشی از آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات ارائه و همچنین وضعیت اقتصاد دیجیتال و چالش‌های موجود در این حوزه مورد بحث و تبادل نظر اعضا قرار گرفت.
صیانت از حریم خصوصی و امنیت اطلاعات کاربران در پلتفرم‌های ایرانی نیز از دستورات جلسه امروز شورای‌عالی فضای مجازی بود که اعضا پس از بحث و بررسی درباره آن مقرر کردند قوه قضائیه بخشنامه‌ای در این رابطه به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ نماید.
در این جلسه همچنین بر استفاده بیشتر از پلتفرم‌های داخلی و تقویت ثبات شبکه به خصوص سرعت و کیفیت اینترنت تاکید و مقرر شد وزارت ارتباطات برای بهبود وضعیت خدمات شبکه اقدام کند.
بر اساس گزارش ارائه شده از سوی مرکز ملی فضای مجازی در این جلسه، در حوزه اقتصاد دیجیتال، حضور کسب و کار‌ها بر روی ۱۰ پلتفرم داخلی افزایش داشته و بیش از ۶۰ درصد از کسب و کار‌ها در پلتفرم‌های ایرانی حضور پیدا کرده‌اند.
بر اساس این گزارش همچنین میزان تحویل بسته‌های پستی نسبت به شهریور ماه افزایش قابل توجهی داشته است که نشان از رونق اقتصاد دیجیتال در حوزه کسب و کار‌های خرد در فضای مجازی است.
در این جلسه همچنین حمایت دولت از حضور کسب و کار‌ها در پلتفرم‌های ایرانی مورد تاکید قرار گرفت.
  short_url/vdcirrazrt1azp2.cbct.html
bayanema.ir/vdcirrazrt1azp2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین