تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸
جالب است ۰
اتحادیه اروپا بار دیگر با وضع تحریم های جدید علیه ایران نه تنها قوانین بین المللی را برای دخالت در امور داخلی ایران نقض کرد بلکه نشان دادند که این کشورها در پروژه فشار بر ایران شکست خورده اند و حالا دست به دامان تجزیه طلب ها شده اند.
تیغ کند تحریم‌ها علیه ایران/ اروپایی ها دست به دامان تجزیه طلب ها شده اند
به گزارش بیان ما؛اتحادیه اروپا روز گذشته تحریم هایی را علیه ۲۹ شخص و ۳ نهاد ایرانی به بهانه مسائل حقوق بشری اعمال کرده که نشان می دهد به دور از هر گونه دوراندیشی سیاسی و دیپلماتیک و در نهایت دستپاچگی و همراهی با گروه های تجزیه طلب اتفاق افتاده است.مطابق با این بیانیه مسئولان استانی نیروی انتظامی و سپاه پاسداران از جمله امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش، سردار وحید مجید رئیس‌پلیس فتا فراجا، احمد وحیدی وزیر کشور و همچنین شبکه پرس‌تی‌ وی در لیست تحریم‌های این اتحادیه قرار گرفته‌اند.
این تحریم های اتحادیه اروپا نشان از دخالت آشکار آنها در مسائل داخلی ایران است. آنها وقتی در پروژه ایجاد آشوب در ایران با شکست مواجه شدند، سعی کردند تا از طریق فشار به واسطه نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم و امکان تحقق حداکثری بتوانند خواسته‌های نامشروع خود در مذاکرات هسته ای و دیگر موضوعات از جمله تضعیف کشورمان را فراهم کنند.
اروپایی ها همچون آمریکا تصور می کنند با زیاد کردن فشارها بر ایران از لحاظ اقتصادی و نظامی و همچنین با شورش، اختلاف یا جنگ داخلی می توانند ایران را ضعیف جلوه دهند و به تسلیم وادار کنند تا پای میز مذاکره و گفتگو امتیاز بیشتری بگیرند.
در این باره ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به این تحریم ها اظهار داشت: ظاهرا اعتیاد به تحریم، عقلانیت و سنجیدگی را نزد طرف‌های اروپایی به انزوا برده و با این رویکرد غلط، این اروپاست که دایره تعاملات خود را به دست خود تنگ تر می‌کند.
کنعانی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با اتکاء به قدرت ملی و با بهره گیری از تجارب منحصر بفرد خود در مواجهه کنشگرانه با چالش‌های تحمیلی، همانند قبل نسبت به چنین اقدامات بیهوده و غیرسازنده، با درایت و استحکام و مبتنی بر عزت و منافع ملی، اقدام متقابل و موثر خواهد داشت و حق خود را برای پاسخ محفوظ می‌دارد.
این در حالی است که جوزپ بورل در بیانیه ای با تکرار اظهارات مداخله جویانه اش عنوان کرده که ما از حق مردم برای اعتراض مسالمت‌آمیز ‌و ابراز آزاد خواسته‌هایشان حمایت می‌کنیم.
بربوک وزیر خارجه آلمان نیز در این باره مدعی شده که هیچ‌ کسی در تهران، مشهد یا اصفهان نمی‌تواند باور کند که آن‌ها می‌توانند بدون مواجهه به هیچ‌گونه عواقبی دست به این اقدامات بزنند. اروپا و جهان در حال نظاره هستند. ما گوش به زنگ خواهیم ماند و به فهرست‌گری ادامه خواهیم داد.
گفتنی است؛‌ تلاش اروپا برای بهره‌ برداری از یک موضوع داخلی در جمهوری اسلامی ایران نیات و اهداف شوم آنها را نشان می دهد. آنها حتی از ناراحتی‌های مردم که ناشی از وضع اقتصادی و معیشتی است، استفاده می کنند تا بگویند با استقلال داشتن وضعشان بهتر خواهد شد و تمام این مشکلات زیر سر انقلاب اسلامی است، اما آیا بهتر نیست که آنها به جا اینکه فکر حل مشکلات مردم ایران باشند در ابتدا به مشکلات و نابسامانی‌های داخلی خود بپردازند و در پی درمان نارضایتی‌های گسترده‌ای باشند که هر هفته در اروپا به اَشکال مختلف سرباز می‌ کند.
با این حال بهتر است اروپایی ها و آمریکایی ها بدانند با مقاومت جمهوری اسلامی تحریم های آن ها علیه ایران راه به جایی نخواهد برد و همچون همیشه با شکست رو به رو خواهد شد. البته لازم به ذکر است که این قبل اقدامات بی‌پاسخ نخواهد ماند.
  short_url/vdciwrazyt1azw2.cbct.html
bayanema.ir/vdciwrazyt1azw2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین