تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۶
جالب است ۰
باور کنید یا نه، اندروید مملو از ابزارهایی برای ایمن نگه داشتن دستگاه و داده‌های شما است.
یک توصیه مهم به کاربران اندروید
به گزارش بیان ما؛ به نقل از روزنامه سان، در طول سال‌ها، گوگل به آرامی کنترل‌های بیشتری را معرفی کرده است تا بتوانید تصمیم بگیرید که چه کاری انجام دهید و چه چیزی را نه.

اینها باید به شما کمک کند در برابر تهدیدهای همیشه حاضر هکرها ایمن بمانید.

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا مواردی وجود دارد که ارزش بررسی دارند.

مجوزهای برنامه

برنامه‌ها می‌توانند مجموعه‌ای از چیزها را از تلفن شما درخواست کنند، از دسترسی به دوربین تا استفاده از بلوتوث. این لزوما آنقدر که به نظر می‌رسد نگران‌کننده نیست.

به عنوان مثال، اگر از طریق اینستاگرام عکس می‌گیرید تا با دوستان خود به اشتراک بگذارید، برنامه برای استفاده از دوربین شما به این مجوز نیاز دارد.

گفته می‌شود، برخی از برنامه‌ها درخواست‌های مشکوکی ارائه می‌دهند که ممکن است هیچ منطقی نداشته باشد. می‌توانید مشاهده کنید که کدام برنامه‌ها برای چه چیزهایی در دستگاه شما مجوز دارند.

ابتدا به بخش تنظیمات بروید. Privacy و سپس Permission manager را پیدا کنید. یک نوع مجوز را انتخاب کنید، سپس هر برنامه‌ای را که از آن استفاده می‌کند، می‌بینید.

حالت قفل

اندروید حالت Lockdown مخصوص به خود را دارد - نباید با حالت سخت افزاری Lockdown اپل در آیفون اشتباه گرفته شود.

اندروید تمام ویژگی‌های امنیتی بیومتریک و صوتی، مانند باز کردن قفل با چهره یا اثر انگشت را مسدود می‌کند.

تنها راه، رمز عبور سنتی یا قفل الگو است. این برای هر زمان که می‌ترسید کسی بتواند از صورت یا اثر انگشت شما برای باز کردن قفل دستگاه شما در هنگام خواب یا به زور استفاده کند، طراحی شده است.

برای فعال کردن آن، فقط دکمه پاور را فشار دهید، انگار که گوشی خود را خاموش می کنید.

و باید حالت قفل را در لیست مشاهده کنید.

ظاهراً در دستگاه های سامسونگ به طور خودکار روشن نمی‌شود؛ بنابراین باید به تنظیمات بروید و به جای آن حالت قفل را جستجو کنید.

حالت مهمان

اگر در مورد اینکه شخصی در حین تحویل دادن تلفن شما به چیزهای خصوصی شما نگاه می‌کند کمی خنده‌دار هستید، ابزاری وجود دارد که ممکن است کمک کند. مدتی است که وجود دارد و به سادگی حالت مهمان نامیده می‌شود.

وقتی روشن است، فرد می‌تواند به طور عادی به برنامه‌ها دسترسی داشته باشد، اما موارد خاصی مانند پیام‌های متنی و عکس‌ها قفل می‌شوند. به تنظیمات بروید و به دنبال System بگردید.

گزینه Multiple users و سپس Add guest را انتخاب کنید.

تصمیم بگیرید که آنها به چه چیزی می‌توانند دسترسی داشته باشند و به چه چیزی نمی‌توانند. short_url/vdcirraz3t1azq2.cbct.html
bayanema.ir/vdcirraz3t1azq2.cbct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین