کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ترامپ: با خروج از برجام سخت ترین تحریم ها را علیه ایران اعمال کردم

29 آبان 1401 ساعت 9:48

رئیس جمهور پیشین آمریکا بار دیگر از رویکرد دولت بایدن و تلاش وی برای ورود دوباره به توافق هسته‌ای انتقاد کرد.


به گزارش بیان ما؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا و نامزد انتخابات آتی این کشور در سال ۲۰۲۴، بار دیگر به دولت بایدن حمله کرد.
بر این اساس، ترامپ که در نشست سالانه "ائتلاف یهودیان جمهوریخواه" سخن می‌گفت، بر تحقیر آمریکا در سطح جهان اذعان کرد. او با اشاره به خوش خدمتی‌هایی که صهیونیست‌ها کرده است، مدعی شد: من از توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام خارج شدم و سخت‌ترین تحریم‌های ممکن را علیه تهران وضع کردم. من هرگز اجازه نخواهم داد وضعیت فعلی که در آن اسراییل با خطر نابودی هسته‌ای مواجه است رخ دهد. بایدن از همان روز نخست امنیت اسراییل را به خطر انداخت و برای ورود مجدد به برجام به ایران التماس کرد. این توافق در گذشته فاجعه بود و اکنون فاجعه بار‌تر شده است.
وی با اشاره به مشکلاتی که دولت بایدن اکنون با آن مواجه است، گفت: در حال حاضر ایالات متحده با یک مشکل خطیر روبه روست که پیش‌تر مشابه آن وجود نداشته است. بایدن و دموکرات‌های چپ گرای افراطی (سوسیالیست) باعث بروز تورم گسترده در کشور شده و مالیات‌های سنگینی را بر مردم تحمیل کرده اند.
رئیس جمهور پیشین آمریکا با خودستایی نسبت به دوره کاری خود در کاخ سفید افزود: دولت من بیشترین کاهش مالیاتی را به مردم آمریکا هدیه کرد، اما آن‌ها می‌خواهند نرخ مالیات سر به فلک بکشد. این تنها گوشه‌ای از اقدامات آنهاست. دموکرات‌ها مقررات فلج کننده‌ای وضع کرده اند، حوزه انرژی آمریکا را زمین زده اند، مرز‌ها را گشوده اند، و باعث شدت یافتن جرائم خشونت بار در کشور شده اند.
وی در ادامه با اشاره به نتایج انتخابات میان دوره‌ای کنگره که با پیروزی جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان همراه بود، تاکید کرد: بایدن و دموکرات‌ها در حال نابودی کشورمان هستند. شکست دادن آن‌ها در انتخابات میان دوره‌ای حیاتی بود. انتخابات ۲۰۲۲ پایان کار نیست بلکه شروع مبارزه به منظور نجات میهن است.
 


کد مطلب: 112687

آدرس مطلب :
https://www.bayanema.ir/news/112687/ترامپ-خروج-برجام-سخت-ترین-تحریم-علیه-ایران-اعمال-کردم

بيان ما
  https://www.bayanema.ir