تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵
جالب است ۰
جانم جهانی فوتبال قطر ۲۰۲۲ با دیدار تیم‌های قطرو اکوادور از گروه A این رقابت‌ها آغاز شد.
جام جهانی ۲۰۲۲، تیم ملی قطر صفر اکوادور ۲/شکست میزبان در بازی افتتاحیه
به گزارش بیان ما؛
دو تیم فوتبال قطر و اکوادور در دیدار افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ۲ بر صفر اکوادور به پایان رسید تا قطر نخستین میزبانی باشد که در بازی افتتاحیه شکست می‌خورد.
تیم‌های فوتبال قطر و اکوادور از گروه A بازی افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ را از ساعت ۱۹:۳۰ امشب (به وقت ایران) آغاز کردند.
تیم ملی قطر هشت ماه اردو و آماده‌سازی مناسب داشت تا شروع موفقیت‌آمیزی در جام جهانی ۲۰۲۲ داشته باشد، اما آن‌ها در پایان جشن افتتاحیه این رقابت‌ها و سه دقیقه پس از شروع دیدار مقابل اکوادور غافلگیر شدند و دروازه خود را باز شده دیدند که البته این گل را داور نپذیرفت، اما در همان نیمه اول کار عنابی‌پوشان یکسره شد و دو گل روی حرکات عالی ادر والنسیا و دبل این مهاجم، نتیجه را مشخص کرد.
قطری‌ها در نیمه دوم بازهم یک عملکرد ناامید کننده دیگر داشتند و فقط یک موقعیت جدی خلق کردند تا در نهایت اکوادور با مدیریت بازی، بتواند به برتری ارزشمند دو بر صفر مقابل میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ دست پیدا کند و امیدوار به صعود از مرحله گروهی شود.
شاگردان فلیکس سانچز در دو دیدار آینده باید به مصاف سنگال و هلند بروند که بعید است با نمایش افتتاحیه، بتوانند کاری مقابل این دو حریف سرسخت از پیش ببرند و احتمالا با قعرنشینی در گروه A به کارشان در این مسابقات پایان بدهند و سه تیم دیگر برای صعود بجنگند.
جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه A
ورزشگاه: البیت (شهر الخور) - ساعت ۱۹:۳۰ - تماشاگر: ۶۰ هزار نفر
داور: دنیله اورساتو (ایتالیا) / کمک‌ها: چیرو کاربونه و الساندرو جالاتینی/ داور چهارم: ایتسوان کوواکس (رومانی) / داور ویدئویی: پائولو والری (ایتالیا)
ترکیب تیم ملی قطر
سعد الشیب، بسام الراوی، بوعلام خوخی، پدرو میگوئل، عبدالکریم حسن، کریم بوضیاف، عبدالعزیز حاتم، همام الامین، حسن الهیدوس، اکرم عفیف و المعز علی
سرمربی: فلیکس سانچز
تیم ملی قطر
ترکیب تیم ملی اکوادور
هرنان گالیندز، فلیکس تورس، پیرو هینکاپی، آنخلو پرسیادو، پرویس استوپینینان، یگسون مندس، مویزس کاسیدو، گونزالو پلاتا، روماریو ایبارا، انر والنسیا و میخائیل استرادا
سرمربی: گوستاوو آلفارو
تیم ملی اکوادور
اخطارها:
سعد الشیب (۱۵) المعز علی (۲۲) کریم بوضیاف (۳۶) اکرم عفیف (۷۸) از قطر
مویزس کاسیدو (۲۹) یگسون مندس (۵۷) از اکوادور

اخطارهای بازی قطر و اکوادور

شرح گل ها:
قطر صفر - اکوادور یک (دقیقه ۱۶: انر والنسیا): پنالتی به دست آمده برای اکوادور توسط انر والنسیا را این مهاجم با شوت زمینی و مخالف جهت سعد الشیب که به سمت راست شیرجه رفته بود، تبدیل به گل کرد.

قطر صفر - اکوادور ۲ (دقیقه ۳۱: ادر والنسیا): پاس‌های پیاپی بازیکنان اکوادور به سمت راست رفت که سانتر استثنایی آنخلو پرسیادو از کناره زمین را ادر والنسیا با یک پرواز و ضربه سر تماشایی وارد دروازه قطر کرد.

لحظات حساس:
دقیقه ۳: اکوادور در میانه زمین صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ارسال پرویس استوپینینان پس از خروج اشتباه سعد الشیب، دروازه‌بان قطر تبدیل به یک موقعیت جدی شد که پاس فلیکس تورس با ضربه سر و در ادامه ضربه آکروباتیک یگسون مندس را انر والنسیا با ضربه سر تبدیل به گل کرد، اما داور بنابر اعلام کمک ویدئویی خود، آفساید مهاجم اکوادور را تشخیص داد و اولین گل جام جهانی را نپذیرفت.
لحظه حساس بازی قطر و اکوادور
صفحه حضور میخائیل استرادا، مهاجم اکوادور در آفساید که اولین ضربه به توپ پس از سانتر از میانه زمین را زده بود و موجب شد در ادامه گل والنسیا مردود شود.
دقیقه ۱۵: پاس در عمق تماشایی از میانه زمین، انر والنسیا را در موقعیت تک به تک با سعد الشیب قرار داد که دروازه‌بان قطر در زمان دریبل مهاجم کلمبیا، او را متوقف کرد تا داور نقطه پنالتی را نشان داده و به این گلر کارت زرد نشان بدهد.
 
 
 
 
 اولین گل جام جهانی/گل اول اکوادور به قطر توسط والنسیا در دقیقه ۱۵
پاس‌های پیاپی بازیکنان اکوادور به سمت راست رفت که سانتر استثنایی آنخلو پرسیادو از کناره زمین را والنسیا با یک پرواز و ضربه سر تماشایی وارد دروازه قطر کرد.
قطر - اکوادور
دقیقه ۵+۴۵: اولین و جدی‌ترین موقعیت قطر در نیمه نخست دیدار با اکوادور در آخرین ثانیه شکل گرفت، اما ارسال زیبای حسن الهیدوس از سمت راست زمین به مقابل دروازه را المعز علی نتوانست استفاده کند و ضربه سر او به بیرون رفت.
 
 
 
 
گل دوم اکوادور به قطر/️والنسیا در دقیقه ۳
دقیقه ۵۵: روماریو ایبارا نفوذ خطرناکی از سمت چپ زمین داشت که سرتوپ و شوت فنی او را سعد الشیب با شیرجه تماشایی دفع کرد و اجازه نداد اکوادور به گل سوم برسد.
دقیقه ۶۲: ارسال عبدالکریم حسن از جناح چپ و ضربه سر پدرو میگوئل، مدافع راست پیشتاخته قطر از کنار دروازه اکوادور به بیرون رفت.
دقیقه ۷۴: شوت راه دور کریم بوضیاف بی‌دقت بود و از بالای دروازه اکوادور راهی اوت شد.
دقیقه ۷۹: اکوادور نزدیک بود روی شوت جرمی سارمینتو به گل سوم برسد که شوت این بازیکن در موقعیت آفساید از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۸۱: سعد الشیب در زمان خروج از دروازه برای جمع کردن توپ برخورد شدیدی با پلاتا داشت که منجر به مصدومیت جزئی او شد.
دقیقه ۸۶: نزدیک بود قطر روی پاس بلند و دیدنی بسام الراوی به پشت مدافعان اکوادور و ضربه روی پای محمد مونتاری به گل برسد که شوت زیبای این بازیکن تعویضی روی تور دروازه فرود آمد.
تیم ملی قطر صفر اکوادور ۲
بهترین بازیکن:
هیچ بازیکنی غیر از ادر والنسیا سزاوار این عنوان نیست؛ بازیکنی که در دقیقه 3 در حالی دروازه قطر را باز کرد که بخاطر حضور هم‌تیمی‌اش در آفساید، گل او مردود شد ولی پس از آن با گرفتن پنالتی و زدن دو گل، ستاره تیمش در نخستین بازی جام جهانی لقب گرفت و بیشترین نقش را در کسب سه امتیاز برای اکوادور داشت.

اتفاق ویژه:
هیچ‌کدام از میزبان‌های جام جهانی در تاریخ، بازی افتتاحیه را با شکست شروع نکرده بود که قطری‌ها به این روند پایان دادند و امروز با دو گل و یک نمایش ضعیف مقابل اکوادور، مغلوب شدند.

حاشیه:
 هواداران تیم اکوادور در فاصله یک ساعت و نیم مانده تا شروع بازی، تمام جایگاه اختصاص یافته به خود را پر کردند، در حالی که قطری‌ها تا آن زمان صندلی‌های خالی زیادی را داشتند.
هواداران تیم اکوادور
جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر که در مراسم افتتاحیه حضور داشتند، این مسابقه را از نزدیک تماشا می‌کنند.
جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر
مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ در ورزشگاه البیت، یک ساعت مانده به شروع بازی قطر و اکوادور با برنامه‌های شگفت‌انگیز و جالب توجهی آغاز شد.
مراسم افتتاحیه جام جهانی 2022 در ورزشگاه البیت
بازیکنان دو تیم ۴۰ دقیقه پیش از آغاز بازی برای گرم کردن وارد زمین شدند.
بازیکنان دو تیم قطر و اکوادور
بازیکنان دو تیم
در دقیقه ۲۰ در حالی که اکوادور یک فرصت خطرناک در موقعیت آفساید به دست آورده بود، استرادا مهاجم این تیم با سعد الشیب یک برخورد خطرناک داشت که موجب شد بازی یک دقیقه دچار وقفه شود.
فلیکس سانچز، سرمربی قطر که این تیم را به قهرمانی آسیا رسانده بود، پس از نمایش متزلزل تیمش در نیمه اول که یک گل مردودِ زودهنگام و دو گل سالم دریافت کردند، با عصبانیت زمین را تماشا کرد.
ادر والنسیا، زننده دو گل قطر که در اواخر نیمه اول با مصدومیت کارش را دنبال می‌کرد، در شروع نیمه دوم با آمادگی کامل در ترکیب اکوادور قرار گرفت.
تعدادی از هواداران قطر پس از دریافت گل دوم در اقدامی عجیب تصمیم به ترک ورزشگاه گرفتند و از تیم خود قطع امید کردند!
 حسن الهیدوس در زمان تعویض بازوبند کاپیتانی را دراختیار سعد الشیب، گلر قطر قرار داد.
 المعز علی، مهاجم نوک قطر پس از اینکه اعلام شد باید از زمین بیرون برود، با ناراحتی روی نیمکت نشست.
 جمع زیادی از تماشاگران قطر در دقیقه ۷۵ ورزشگاه البیت را ترک کردند.
ادر والنسیا، ستاره اکوادور در دقیقه ۷۷ به دلیل مصدومیت از زمین بیرون رفت و جای خود را به خوزه سیفوئنتس داد.
  short_url/vdcauun6w49n601.k5k4.html
bayanema.ir/vdcauun6w49n601.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما