تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱
جالب است ۰
وزیر امور خارجه عراق اعلام کرد این کشور همچنان برای میانجیگری میان ایران و عربستان تلاش می‌کند و تهران و ریاض تمایل به ادامه مذاکره دارند.
عراق: ایران و عربستان تمایل به ادامه مذاکره دارند
به گزارش بیان ما؛ فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق در جریان شرکت در اجلاس امنیتی منامه درباره حل و فصل درگیری‌ها در خاورمیانه تاکید کرد  دیپلماسی کشورش در تلاش برای برقراری روابط قوی با همه کشور‌ها است.
او درباره تحولات مربوط به میانجیگری بغداد بین ایران و عربستان گفت که تلاش‌های عراق برای سرپرستی گفتگو بین ایران و عربستان ادامه دارد و دو کشور تمایل به ادامه گفتگو دارند.
به گفته حسین، تحولات ایران بُعدی منطقه‌ای دارد و ممکن است که بر سیاست‌های ایران و پیشبرد گفتگو بین تهران و ریاض تاثیر بگذارد.  فواد حسین همچنین همچنین ادعاهایی درباره از تبعیت دولت عراق از ایران را سخنی «ناعادلانه» دانست و آن را رد کرد.
پیش از این، محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود ابراز امیدواری کرد که در دوره نخست وزیری وی میزبانی از مذاکرات ایران و عربستان در بغداد ادامه یابد.
او تصریح کرد که دولت عراق نشانه‌هایی از اهتمام به ادامه نقش بغداد برای تسهیل گفتگو بین ریاض و تهران دریافت کرده است. بدون اینکه جزئیات بیشتری در این باره تاکید کرد از عراق ادامه این کار خواسته شده است.
  short_url/vdceww8zejh8zfi.b9bj.html
bayanema.ir/vdceww8zejh8zfi.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین