تاریخ انتشار : ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷
جالب است ۰
رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از وقوع دو انفجار با 19 زخمی و یک کشته در غرب قدس اشغالی خبر داد؛ کابینه موقت تل‌آویو نیز در سایه تشدیدات امنیتی، یک نشست اضطراری برگزار خواهد کرد.
اختلافات و ترس‌ها در تل‌آویو بعد از انفجار؛ تلفات صهیونیست‌ها به یک کشته و 19 زخمی رسید
به گزارش بیان ما؛  رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از وقوع انفجاری در یک ایستگاه اتوبوس در غرب شهر قدس اشغالی خبر دادند. انفجاری که تاکنون ۱۹زخمی و یک کشته برجای گذاشته و موجب اختلاف بین سیاستمداران تل‌آویو شده است.
انفجار اول و افزایش تعداد زخمی‌ها
طبق گزارش خبرگزاری فلسطینی «شهاب»، این انفجار ۱۹ نفر زخمی شده‌اند؛ منابع خبری گزارش داده بودند که حال پنج نفر از این مجروحان وخیم است.انفجار دوم و کشته‌شدن یک صهیونیست
این در حالی است که رسانه‌های عبری‌زبان از وقوع انفجار دومی در خیابان «راموت»، واقع در غرب قدس اشغالی، با مصدومیت سه نفر گزارش می‌دهند.
روزنامه عبری «یدیعوت آحرونوت» درباره این دو انفجار نوشته است: در دو انفجاری که در قدس اشغالی رخ داد، ۱۹نفر زخمی شده‌اند؛ حال سه نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.
ساعتی بعد از انفجار رسانه‌های عبری به نقل از رادیو ارتش رژیم اشغالگر گزارش دادند که یکی از شهرک نشینان بر اثر شدت جراحات وارده، به هلاکت رسیده است. اکنون از بین ۱۹زخمی، حال دو نفر دیگر همچنان وخیم است.

 
کابینه تل‌آویو و نشست فوری در سایه تشدیدات امنیتی
«یائیر لاپید»  نخست‌وزیر موقت رژیم صهیونیستی در ساعات آینده نشستی اضطراری را برای ارزیابی وضعیت امنیتی با روسای دستگاه‌های مختلف رژیم اشغالگران برگزار خواهد کرد.
«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به همراه معاون رئیس ستاد ارتش و روسای بخش عملیات، اطلاعات، بخش‌های سیاسی-امنیتی در وزارت جنگ و هماهنگ‌کننده عملیات‌های پلیس به این جلسه فراخوانده شده‌اند.
 

 
طرفداران نتانیاهو به دنبال بهره‌برداری سیاسی
«ایتمار بن غفیر» نماینده کنست و از متحدان «بنیامین نتانیاهو» رهبر حزب «لیکود» به عنوان پیشتاز انتخابات جدید رژیم صهیونیستی ضمن بازدید از محل دو انفجار در قدس گفته است: «این انفجارها ما را به زمان انتفاضه بازگرداند».

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی به نقل از بن غفیر اعلام کرد: یک صبح بسیار دشوار، یک سری عملیات و حوادث، آنچه در جنین اتفاق افتاد و عملیات در قدس و این انفجار یعنی بازگشت به ترورها و وارد شدن به تک تک خانه‌های ما».
این عضو تندروی کنست که گفته می‌شود وزیر جنگ رژیم اشغالگر در کابینه بعدی خواهد بود، ضمن اشاره به این موضوع که «حالا باید در جستجوی سلاح و بازگرداندن بازدارندگی باشیم»، از شرایط پیش‌آمده استفاده کرده و خواستار تشکیل هر چه زودتر کابینه نتانیاهو شد.
ترس تل‌آویو و تبریک مقاومت
در حالی که رژیم صهیونیستی در بالاترین حد از آمادگی و جلسات اضطراری به سر می‌برد، جنبش جهاد اسلامی حماس این «عملیات قهرمانانه بی‌نظیر در قدس اشغالی» را تبریک گفت.
سایر گروه‌های مقاومت فلسطین نیز ضمن تبریک این عملیات مقاومتی علیه شهرک‌نشینان، تاکید کردند که این عملیات‌های قهرمانانه، پاسخی طبیعی و درخور به جرائم و تحرکات رژیم اشغالگر است.
 

 
رسانه‌های رژیم صهیونیستی در گزارش‌های خود از این انفجار، تاکید کردند که این دو انفجار برنامه‌ریزی شده بوده‌اند و حتماً با هماهنگی چند جانبه انجام شده‌اند؛ زیرا بعید به نظر می رسد که این عملیات‌ها، توسط یک نفر به اجرا درآمده باشند.
  short_url/vdcf00dyjw6dyca.igiw.html
bayanema.ir/vdcf00dyjw6dyca.igiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین