تاریخ انتشار : ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۶
جالب است ۰
دو تیم انگلیس و آمریکا در دور دوم مرحله گروهی از گروه B، آخرین بازی امشب را برگزار کردند که به تساوی بدون گل رضایت دادند.
انگلیس صفر - آمریکا صفر/ ایران با تساوی هم صعود می کند + جدول
به گزارش بیان ما؛ سه شیر‌ها این فرصت را دارند تا با پیروزی در دیدار امشب اولین تیم صعود کننده به دور حذفی لقب بگیرند. فرصتی که ساعاتی قبل در اختیار لاله‌های نارنجی قرار داشت، اما با توقف هلند مقابل اکوادور سرنوشت گروه A به روز آخر کشیده شد.
انگلیس در دور نخست مقتدر ظاهر شد و توانست تیم ملی ایران را با نتیجه شش بر دو مغلوب کند. نتیجه‌ای که آن‌ها را در همان دور اول تبدیل به مدعی فتح جام کرد و هواداران این تیم منتظر یک پیروزی بی‌دغدغه دیگر این بار مقابل آمریکا هستند. آمریکا در بازی اول خود اگرچه نمایش بهتری نسبت به ولز داشت، اما در عین بدشانسی در مقابل این تیم متوقف شد و حالا با یک امتیاز در جایگاه سوم جدول قرار دارد.
نتیجه این بازی به شدت برای ملی‌پوشان ایران حائز اهمیت است و در صورتی که آمریکا امشب نتواند مقابل انگلیس به پیروزی برسد، تیم ملی ایران این فرصت را دارد تا با تساوی مقابل آمریکا در روز پایانی هم به جمع ۱۶ تیم نهایی صعود کند.
جام جهانی ۲۰۲۲ قطر - گروه B
ورزشگاه: استادیوم البیت
داور: خسوس وانزوئلا
تیم ملی انگلیس:
جردن پیکفورد، جان استونز، هری مگوایر، کیران تریپیه، لوک شاو، دکلان رایس، جود بلینگام، میسون ماونت، بوکایو ساکا، رحیم استرلینگ و هری کین
سرمربی: گرت ساوتگیت
تیم ملی آمریکا:
مت ترنر، سرجینو دست، واکر زیمرمن، تیلر آدامز، آنتونی رابینسون، یونس موسی، وستون مک‌کنی، کریستین پولیشیچ، تیم ریم، رایت و تیموتی وه‌آ
سرمربی: گرگ برهالتر
لحظات حساس:
در دقیقه ۹، حرکت هماهنگ شده بلینگهام و ساکا از سمت راست نتیجه بخش بود و ساکا توپ را داخل محوطه جریمه برای هری کین ارسال کرد و ضربه کین پس از برخورد به مدافع آمریکا به کرنر رفت.
در دقیقه ۱۳، زوج سازی عالی تریپیر و ساکا از سمت راست و نفوذ ستاره آرسنالی انگلیسی‌ها به داخل محوطه جریمه منجر به یک پاس رو به بیرون شد که مدافعان آمریکا اجازه ضربه زدن را به کین ندادند.
در دقیقه ۱۶، ارسال مک کنی از میانه‌های میدان روی سر رایت فرود آمد، اما ضربه سر این بازیکن با اختلافی اندک به بیرون رفت.
در دقیقه ۲۵، ارسال یونس موسی از سمت راست به مک کنی رسید و ضربه زیبای این بازیکن با اختلافی ناچیز از بالای دروازه بیرون رفت تا جدی‌ترین موقعیت عقاب‌ها تا این لحظه از دست برود.
در دقیقه ۲۸، شوت یونس موسی از پشت محوطه جریمه پس از برخورد به دکلان رایس تغییر مسیر داد، اما پیکفورد توانست این توپ را مهار کند.
در دقیقه ۳۲، یونس موسی در میانه میدان توپ را به سمت چپ جایی که پولیسیچ حضور داشت برد و او هم با یک شوت سنگین از پشت محوطه جریمه دروازه پیکفورد را هدف قرار داد، اما ضربه پولیسیچ به تیر دروازه اصابت کرد.
در دقیقه ۴۱، نفوذ سرجینیو دست از سمت راست و ورود او به داخل محوطه جریمه فرصت شوتزنی را در اختیار او قرار داد، اما ضربه دست پس از برخورد به مگوایر به کرنر رفت.
در دقیقه ۴۲، ارسال سرجینیو دشت از سمت راست روی سر پولیسیچ فرود آمد، اما ضربه پولیسیچ با اختلاف کمی از کنار دروازه پیکفورد به بیرون رفت.
در دقیقه ۴۴، یک و دوی دیدنی شاو و استرلینگ از سمت چپ و دریبل زیبای شاو باعث شد او وارد محوطه جریمه شود و پاس شاو به ساکا رسید، اما ضربه ستاره آرسنال بی‌دقت بود و به بیرون رفت.
در دقیقه ۴۵، شوت زیبای ماونت از پشت محوطه جریمه را این بار ترنر به خوبی توانست مهار کند.
در دقیقه ۴۸، ضربه مک کنی از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه پیکفورد بیرون رفت.
در دقیقه ۵۸، پولیسیچ پس از دریبل کردن چند بازیکن انگلیس از سمت چپ زمین ضربه‌ای را روانه دروازه سه شیرها کرد که توپ پس از برخورد به بازیکن انگلیس به کرنر رفت.
در دقیقه ۹۰، انگلیس صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و شاو توپ را ارسال کرد. ارسالی که با ضربه سر زیبای کاپیتان کین همراه شد اما ضربه او با اختلاف ناچیز بیرون رفت.
جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ انگلیس ۰ - ۰ آمریکا/ ایران با تساوی هم صعود می کند
  short_url/vdcbz5b8srhb8wp.uiur.html
bayanema.ir/vdcbz5b8srhb8wp.uiur.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین