تاریخ انتشار : ۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸
جالب است ۰
دو تیم ژاپن و کاستاریکا بازی دوم خود در گروه E رقابت‎‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را آغاز کردند.
ژاپن ۰ کاستاریکا ۱/ سامورایی‌ها حریف یاران ناواس نشدند
به گزارش بیان ما؛ احتمالا ژرمن‌ها بیننده پر و پا قرص این بازی خواهند بود. جدالی که نتیجه آن به شدت روی سرنوشت صعود آلمان‌ها تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. شاگردان هاجیمه موری‌یاسو در دور اول توانستند دومین شگفتی جام را خلق کنند و در حالی که با یک گل از آلمان عقب بودند توانستند با یک کامبک رویایی در برابر آن‌ها پیروز شوند.
پیروزی ارزشمندی که حالا سرنوشت صعود از این گروه را در دستان سامورایی‌ها قرار داده است.
کاستاریکا در دور اول اجازه نداد سنگین‌ترین شکست جام به نام ایران و ثبت شود و با ارائه نمایشی مفتضحانه با هفت گل برابر اسپانیا شکست خورد. با توجه به نتیجه دور اول تصور می‌شود ژاپن برای پیروزی در این بازی به مشکل برنخورد و در صورت پیروزی سامورایی‌ها پس از فرانسه دومین تیم صعود کننده به دور حذفی لقب می‌گیرند و از بین اسپانیا و آلمان یک تیم باید خیلی زودتر از حد تصور با جام خداحافظی کند.
تیم ملی فوتبال ژاپن در دومین دیدار خود در ورزشگاه  استادیوم احمد بن علی به مصاف مکزیک رفت.
این دیدار در ورزشگاه احمد بن علی قطر با قضاوت مایکل الیور داور انگلیسی راس ساعت ۱۳:۳۰ امروز (یکشنبه ششم آذر) آغاز شد.
تیم ملی ژاپن
شوئیجی گوندا، میکی یامان، کو اتاکورا، یوتو ناگاتومو، واتارو اندو، ریتسو دوان، هیدماسا موریتا، دائیچی کامادا، آیاسه اوئدا، مایا یوشیدا و یوکو سوما بازیکنان اصلی این تیم برابر کاستاریکا هستند.
سرمربی: هاجیمه موری‌یاسو
تیم ملی ژاپن
تیم کاستاریکا
کاستاریکا هم با ترکیب کیلو ناواس، برایان اویه‌دو، فرانسیسکو کالوو، اسکار دوآرته، کندال واستون، کِیشر فولر، سلسو بورگس، یلتسین تِخدا، جرسون تورس، ژول کمپل و آنتونی کونترراس پا به این میدان گذاشته‌ است.
سرمربی: لوئیس سوارز
تیم ملی کاستاریکا
اخطارها:
کاستاریکا: آنتونی کنترراس ۴۱، کلسو بورگس ۶۱، فرانسیسکو کالوو ۷۰
ژاپن: میکی یامانه ۴۴، کو ایتاکورا ۸۴، واتارو اندو ۹۰+۳
شرح گل‌ها:
ژاپن صفر - کاستاریکا یک (۸۷- کیشر فولر)
حرکت بازیکنان کاستاریکا از سمت راست و از نزدیکی‌های نقطه کرنر با چند پاس کوتاه به پشت محوطه جرسمه رسید و تیه دا با یک پاس کوتاه دیگر فولر را در سمت راست صاحب توپ کرد و او هم با یک ضربه فنی و دقیق موفق شد دروازه ژاپن را باز کند
لحظات حساس:
در دقیقه ۱۴: ناگاتومو با ارسالی بلند توپ را به منطقه راست زمین برد و ریتسو دوآن پس از ورود به محوطه جریمه کاستاریکا یک پاس عرضی زیبا فرستاد اما توپ از جلوی پای بازیکنان ژاپن عبور کرد.
در دقیقه ۱۹: بازیکن ژاپن با یک پاس عمق دفاع کاستاریکا را هدف قرار داد که ناواس با خروج به موقع مانع گلزنی مهاجم حریف شد.
در دقیقه ۳۴: ژوئل کمپل پشت محوطه ژاپن صاحب توپ شد اما ضربه بیرون پای این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه گوندا به بیرون رفت.
در دقیقه ۴۶: موریتا از پشت محوطه جریمه شوت سنگینی را روانه دروازه کاستاریکا کرد اما ناواس توانست با دست مخالف توپ را مهار کند.
در دقیقه ۵۷: یوکی سوما پس از نفوذ سریع از سمت چپ توپ را به عرض برد و اقدام به شوت‌زنی کرد اما ضربه او با اختلاف زیادی از بالای دروازه ناواس بیرون رفت.
در دقیقه ۵۸: دوآرته، مدافع کاستاریکا با یک پاس رو به عقب سعی داشت ناواس را صاحب توپ کند اما ضرب توپ او کم بود و ناواس به زحمت به توپ رسید و شوت او پس از برخورد به مهاجم ژاپن به اوت رفت.
ژاپن ۰ کاستاریکا ۰
جام جهانی ۲۰۲۲ قطر
در دقیقه ۶۳: یوکی سوما پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شد اما ضربه او با اختلافی کم از بالای دروازه ناواس به اوت رفت.
در دقیقه ۷۰: ایتو پس از جا گذاشتن مدافع کاستاریکا می‌رفت تا در موقعیتی تک به تک قرار بگیرد اما کالوو با سرنگون کردن او چسبیده به محوطه جریمه مانع فروپاشی دروازه تیمش شد و یک کارت زرد دریافت کرد.
حاشیه بازی:
تعدادی از هواداران آلمان هم به ورزشگاه آمده‌اند و در حال تماشای این بازی هستند.
دو تیم در نیمه نخست هیچ شوتی داخل چارچوب نداشتند؛ ژاپن ۲ شوت و کاستاریکا ۳ شوت خارج از چارچوب ثبت کرد.
امید گل ژاپن در نیمه نخست ۰.۰۲ و امید گل کاستاریکا ۰.۰۳ بود و دو تیم کم اتفاق‌ترین نیمه جام را تا این لحظه رقم زدند.
  short_url/vdcdsx0fzyt0fn6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcdsx0fzyt0fn6.2a2y.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین