تاریخ انتشار : ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۶
جالب است ۰
سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: باور قوی برای انجام فوتبال زیبا داریم و در بازی فردا ۵۰ درصد شانس صعود خواهیم داشت.
کی‌روش: برای بازنده‌ها هیچ‌چیزی در کار نیست/ این بار می‌خواهیم به مرحله حذفی جام جهانی صعود کنیم
به گزارش بیان ما؛
کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در نشست خبری پیش از مصاف حساس فردا با تیم ملی آمریکا اظهار داشت: این یک بازی ویژه برای ماست. تیم ملی آمریکا در بازی‌های قبل مقابل انگلستان و ولز خیلی خوب بازی کرده اما تیم‌های دیگر و به خصوص خودمان خیلی مستمر خوب کار نکردیم. می‌دانیم فردا چه کار می‌کنیم؛ یک تیم خوب مقابل ماست که سازمان یافته هستند. ما همان هدف را در ذهن خودمان داریم. امیدواریم بازیکنان من خوب بازی کنند و مهارت‌های خود را جمع کنند و پیروزی شوند و امیدوار هستم که بتوانیم به نتایجی برسیم که بهترین کار را برای ما برای رسیدن به راند دوم انجام دهد.
وی در ادامه بیان داشت: فردا برای من یک روز به خصوص خواهد بود چرا که قبلا با لیگ باشگاهی آمریکا و ملی این کشور کار کرده‌ام و بنابراین عضوی از خانواده بزرگ فوتبال این کشور بودم. برای من یک امتیاز و افتخار بزرگ است. اگر فوتبال بهتری بازیکنان انجام دهند شانس بیش‌تری خواهیم داشت. جام جهانی مسابقات کوتاهی است. ما پنجاه درصد شانس صعود داریم. ممکن است همه چیز برای برنده بازی باشد و برای بازنده چیزی نماند. در مرحله دوم شرایط متفاوت است. چیزی که می‌توانم بگویم این است که مسابقات کوتاه است و هر تیم سه بازی دارد. دیدیم که بازی کامرون و صربستان سه بر سه شد و نتایجی که وجود دارد قابل پیش‌بینی نیست. همه چیزی به الهامی که بازیکنان می‌گیرند و نظم و انضباط و نحوه بازی آن‌ها بستگی دارد. ما باور قوی برای انجام فوتبال زیبا داریم. اگر خوب فوتبال بازی نکنیم هیچ چیزی اتفاقی رخ نمی‌دهد. این تمرکز ماست که می‌خواهیم سازمان یافته باشیم و خوب بازی کنیم و سعی کنیم بهترین مهارت‌های خودمان را از نظر دفاع و پیروزی به کار ببریم.
کی‌روش پیرامون برنامه‌هایش برای فردا عنوان داشت: می‌خواهیم از بازی لذت ببریم و فرصت‌هایی برای خودمان ایجاد کنیم. بقیه مساله با خداست و چیزی که با خودمان است این است که تمرکز کنیم و از تکنیک‌ها و کارشناسی‌های خودمان استفاده کنیم. خیلی اطمینان خاطر دارم چون بازیکنان ما ۲ بازی خوب داشتند. از بازی با انگلیس خیلی چیزها یاد گرفتیم. از بازی با ولز هم ۳ امتیاز گرفتیم. حالا یک بازی دیگر خواهیم داشت و الان می‌خواهیم این بازی را ببریم و به مرحله بعدی برسیم با وجود این که گفتم تیم ملی آمریکا یک تیم عالی است. این تیم با تیم فوتبالی که سال‌ها قبل دیده بودم، فرق دارد. الان فوتبال مدرن بازی می‌کنند. همه بازیکنان هر روز در اروپا تمرین می‌کنند. بعضی‌ها در اروپا بازی می‌کنند. با کمال احترام بازی می‌کنیم و بالاترین علاقه و خواست را برای موفغقیت داریم. امیدواریم آن‌ها هم همین هدف و احترام را داشته باشند.
او درباره مسائل یورگن کلینزمن و سپس رابطه‌اش با بازیکنان تیم ملی تصریح داشت: هیچ اظهارنظری ندارم. من همیشه طوری کار می‌کنم و باورم در زندگی این است که تیم فوتبال باید براساس اخلاقیات کاری مبتنی باشد و کارش را همان طور انجام دهد. وقتی نسبت به اصول و ارزش‌ها تعهد داشته باشیم، قوی‌تر و بهتر می‌شویم. این چیزی است که در زندگی به آن معتقد بودم و همیشه در این مسیر کار کردم. یعنی یک اخلاقیات و رفتاری داشته باشیم که خوب باشد و همیشه بایستی بازیکنان وقتی صبح بیدار می‌شوند، این گونه باشد که با خود رقابت کنند و بهتر از دیگران باشند و از روز قبل بهتر کار کنند. فکر می‌کنم می‌توانیم در این مسیر حرکت کنیم. می‌خواهیم یک خانواده در تیم خودمان باشیم. وقتی که تیمی باشد که با هماهنگی بازی کند، مثل یک مغز مشترک است که همه بتوانند با هم کار کنند.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تأکید داشت: بازی اول ما خوب نبود اما در بازی دوم بهتر شدیم و توانستیم از استراتژی جمعی خودمان استفاده کنیم و برای همین قوی‌تر شدیم. لازم است که به واقعیت‌ها نگاه کنیم. دو موضوع اینجاست؛ یکی تیم‌ها هستتد که بهترین عملکردها را نشان داده‌اند. آمریکا بهترین عملکرد را داشته و هیچ تردیدی وجود ندارد. دو بازی خوب را نشان داده‌اند. در این زمان اشاره به این موضوع می‌تواند توجه همه را جلب کند که ما بازی سختی داریم و باید به این تیم احترام بگذاریم. باید موضوع را هم ساده کنیم. این موضوع مربوط به این نیست که چطور شروع می‌کنیم و در وسط بازی چه می‌شود؛ موضوع پایان بازی است. در بازی‌های قبلی گاهی اوقات بازی را خیلی خوب شروع کردیم و نشان دادیم که چقدر پتانسیل در تیم ملی است اما بعدا به این ترتیب کار را تمام نکردیم. مهم است که به پایان بازی نگاه کنیم.
وی در مورد تکرار نتیجه بازی با ولز گفت: باید بهترین کارهای بازی قبل را تکرار کنیم اما اشتباهات خودمان مقابل انگلیس را تکرار نکنیم. یک چالش پیش روی خودمان داریم. باید فردا یک تیم بهتر باشیم اگر می‌خواهیم شانس صعود به دور بعد را داشته باشیم. این چالش ساده‌ای نیست؛ نه به این خاطر که یک بازی خوب را انجام دادیم و باز هم می‌توانیم از کارت اعتباری آن استفاده کنیم و به فینال برویم، بلکه باید در همان روز خوب کار کنیم. اعتبارات گذشته مربوط به امروز نیست؛ بگذارید فردا بهترین نتیجه را به نمایش بگذاریم. برای ایران مهم است که با بازی فردا به دور بعد برود. این بار می‌خواهیم صعود کنیم. آمریکا قبلا هم به مرحله بعد صعود کرده و الان هم تیم خوبی است.
کی‌روش پس از ارائه دومین پرسش درباره یورگن کلینزمن، به این سؤال جوابی نداد و سپس در رابطه با شکایت فدراسیون فوتبال اذعان داشت: در ۴۲ سالی که مربیگری کردم اگر نتوانم در این جنگ روانی پیروز شوم کار خاصی نکرده‌ام. کار ما سرگرم کردن مردم است. من در آفریقا متولد شدم و تا به امروز در جاهای زیادی کار کرده‌ام. اگر بدانید که یک توپ ساده برای کسانی که دو روز غدا نخوردند، چه جادویی ایجاد می‌کند مطمئنا به اهمیت ماموریتی که دارید آگاه می شوید. (دست زدن حضار). پدر من یاد داد به فوتبال دروغ نگویم. همه چیز را برای بازی بده اما خودت را برای بازی نکش. من به این پایبندم. بقیه موارد برای همه جوامع مهم است. 
او راجع به این مسئله خاطرنشان ساخت: همانطور که کریم گفت؛ در مورد حقوق بشر یا نژادپرستی صحبت کنیم؟ اما ما این جا هستیم تا حداقل ۹۰ دقیقه لبخند به لب بیاوریم. ما با تیم ملی آمریکا هم بازی کرده‌ام و هم کار کرده‌ام. یک جعبه روبروی ما بود و بازیکنانی مثل دونادونی (ستاره سابق ایتالیا) می‌رفتند سراغ جعبه که بهترین شورت و کفش را انتخاب کنند. بچه‌های امروز آمریکا چیزی نمی‌دانند در مورد آن جعبه. آن ها بازیکنانی دارند که در اروپا بازی می‌کنند؛ من باید بازیکنانم را به گونه ای آماده کنم تا بهترین عملکرد را داشته باشند. اگر بخواهم حواس بازیکنان را از موضوع پرت کنم به فوتبال دروغ گفته‌ام.
سرمربی تیم ملی در پایان گفت: چند سال می‌شود که مربیگری کرده‌ام. وقتی در زمین هستید و پرده باز می‌شود؛ باید آماده باشید، آواز بخوانید و برقصید. ما باید این موضوع را در نظر بگیریم که یک هدف داریم و برویم و ببریم. باید این اطمینان را پیدا کنیم که مردم و فوتبال به ما افتخار کنند. امیدوارم بهترین تیم زمین باشیم و گل بزنیم و ببریم. 
  short_url/vdcd5x0f9yt0fn6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcd5x0f9yt0fn6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین