تاریخ انتشار : ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶
جالب است ۰
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: خاک عراق نباید به محلی برای تعرض به امنیت ملی کشور ما تبدیل شود.
خاک عراق نباید به مقری برای تعرض به امنیت ایران تبدیل شود
به گزارش بیان ما؛ عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره تحرکات گروه‌های تروریستی در اقلیم کردستان عراق اظهارکرد: در هفته‌های گذشته با اشراف اطلاعاتی دستگاه‌های امنیتی کشور، شاهد تقویت فعالیت گروه‎‌های تجزیه طلب و معاند در اقلیم کردستان عراق بوده‌ایم؛ البته این مسئله را چندین بار در مجامع رسمی و تعاملات دو جانبه در سطح وزرای خارجه، به اطلاع کشور عراق رسانده بودیم.

وی افزود: ما از مقامات اقلیم کردستان عراق خواسته بودیم تا مانع فعالیت گروهک‌های معاند و تجزیه طلب در این منطقه بشوند تا امنیت ایران از خاک اقلیم مورد تعرض و تهدید قرار نگیرد. این موضوع را با هشدارهایی که از قبل داده‌ بودیم، مورد توجه قرار دادیم که در نهایت منجر به اقدام قرارگاه حمزه سیدالشهدا علیه مواضع تروریست‌ها در اقلیم کردستان عراق شد. البته زمان کافی و لازم به طرف عراقی برای خلع سلاح و جلوگیری از فعالیت گروهک‌های معاند و تجزیه طلب داده شده بود اما با تاخیری که در این امر صورت گرفت، مجددا شاهد هدف قرار گرفتن مواضع تروریست‌ها بودیم.

عمویی ادامه داد: باید به این نکته توجه داشته باشیم که حفظ تمامیت ارضی عراق، مورد تاکید و توجه جمهوری اسلامی است اما خاک عراق نباید به محلی برای تعرض به امنیت کشور ما تبدیل شود. در جلسه اخیر کمیسیون امنیت ملی مجلس، از فرمانده قرارگاه حمزه سپاه پاسداران دعوت شد و گزارش‌های لازم را از اقدامات این قرارگاه دریافت کردیم. همچنین اشراف خوب این قرارگاه نسبت به فعالیت گروهک‌های معاند و تجزیه طلب مورد توجه اعضای کمیسیون قرار گرفت. بنظر می‌رسد که با اقدامات صورت گرفته علیه این گروهک‌ها، سطح امنیت کشور تا حد قابل توجهی ارتقا پیدا کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: در حمله اخیر قرارگاه حمزه به مقر گروهک‌های تروریستی اقلیم کردستان عراق، خسارات جدی به مراکز مهم گروهک‌هایی مانند کموله، دموکرات و حزب پاک وارد شد. تاکید ما بر این است که خدشه به امنیت ملی کشور را به هیچ وجه تحمل نخواهیم کرد و هرگونه اقدام را با قاطعیت هرچه تمام‌تر پاسخ خواهیم داد. مطالبه جدی ما از مسئولان عراقی این است که تعهدات خود را نسبت به حفظ امنیت مرزهای ایران، به درستی انجام دهند و در این چارچوب گام‌های اساسی را بردارند. درواقع نیروهای عراقی باید در تامین امنیت مرزها، نقش جدی‌تری را برعهده بگیرند. short_url/vdcirpaz5t1azu2.cbct.html
bayanema.ir/vdcirpaz5t1azu2.cbct.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین