تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۱
جالب است ۰
تیم‌های فوتبال فرانسه و لهستان از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ساعت ۱۸:۳۰ به دیدار هم رفتند.
جام جهانی قطر؛ فرانسه ۳- لهستان یک/ صعود مدافع قهرمانی با نمایش قدرت
به گزارش بیان ما؛ جام جهانی فوتبال در مرحله یک هشتم نهایی با دیدار تیم های فوتبال فرانسه و لهستان از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه آغاز شد.
تیم های فوتبال فرانسه و لهستان در مرحله یک هشتم نهایی  در حالی به مصاف هم می روند که برنده این دیدار در مرحله یک چهارم نهایی باید به مصاف دیدار تیم های فوتبال انگلیس و سنگال برود.
ترکیب تیم ملی فرانسه:
هوگو لوریس (دروازه‌بان)، رافائل واران، اوپامکانو، تئو هرناندز، ژول کونده، آنتوان گریزمان، اورلین شوامنی، آدرین ربیو، اولیویه ژیرو، عثمان دمبله و کیلیان ام‌باپه 
ترکیب تیم ملی لهستان:
وویزچک شزنی (دروازه‌بان)، بارتوش برژینسکی، یاکوب کیویور، کمیل گیلیک، متی کش، پرزمیسلاو فرانکوفسکی، سباستیان زیمانسکی، پیوتر زیلینسکی، گرگور کرچوویاک، روش کامینسکی و روبرت لواندوفسکی
بازی پنجاه و دوم جام جهانی  - ورزشگاه الثمامه ساعت ۱۸:۳۰
تیم داوری از کشور ونزوئلا این دیدار را قضاوت می کند.
  • داور وسط:ژسوس والنزوئلا
    کمک اول :خورخه اورگو
    کمک دوم:تولیو مورنو
دقایق حساس بازی :
نیمه اول
دقیقه ۲: اولین موقعیت فرانسه روی یک ضربه ایستگاهی با ارسال آنتوان گریزمان به دست آمد که سانتر او بدون دخالت بازیکنان دو تیم به بیرون رفت.
دقیقه ۴: سانتر دقیق گریزمان از روی کرنر سمت راست زمین و ضربه سر رافا واران با اختلاف کم از روی دروازه لهستان راهی اوت شد.
دقیقه ۶: اشتباه لوریس در پاس به اوپامکانو و تعلل این بازیکن در دفع توپ نزدیک بود کار دست فرانسه بدهد و با فرصت‌طلبی لواندوفسکی تبدیل به یک موقعیت جدی شود که این خطر از روی دروازه خروس‌ها رفع شد.
دقیقه ۱۱: امباپه فرار تند و تیزی از سمت چپ محوطه جریمه لهستان داشت که سانتر پای چپ او با عبور از مقابل دروازه شزنی در جناح مخالف به عثمان دمبله رسید، ولی سرتوپ و شوت پای راست این بازیکن پس از اصابت به مدافع لهستان تبدیل به کرنر شد.
دقیقه ۱۳: شوت روی پای تماشایی شوامنی از پشت محوطه جریمه با واکنش مناسب و دفع توپ شزنی همراه بود که در ادامه نیز ارسال کوتاه تئو هرناندز به کرنر فرستاده شد.
دقیقه ۱۷: عثمان دمبله در میانه زمین صاحب توپ شد که پیشروی این بازیکن تا پشت محوطه جریمه لهستان و شوت فنی زمینی او را شزنی به راحتی دراختیار گرفت.
دقیقه ۲۰: نزدیک بود فرانسه روی توپ ارسالی از جناح چپ و اشتباه خط دفاعی لهستان در شلوغی محوطه جریمه به گل برسد که پاس پشت پای نمایشی گریزمان را لوریس دفع کرد.
دقیقه ۲۱: لوا پشت محوطه جریمه فرانسه صاحب توپ شد که حرکت در عرض و شوت پای چپ این بازیکن با اختلاف کم از کنار دروازه لوریس به بیرون رفت.
دقیقه ۲۲: شوت پرقدرت کنده از سمت راست زمین دراختیار شزنی قرار گرفت.
دقیقه ۳۰: اشتباه عجیب پرزمیسلاو فرانکوفسکی در دفع توپی که در حال اوت شدن بود، کاری کرد تا آنتوان گریزمان صاحب فرصت شود و ضد حمله سریع خروس‌ها را آغاز کند، اما پاس در عمق او به عثمان دمبله و پاس در عرض این بازیکن به محوطه ۶ قدم را اولیویه ژیرو از مقابل دروازه خالی لهستان به بیرون زد تا بهترین فرصت تیمش را گل نکند.
دقیقه ۳۳: ضربه ایستگاهی لواندوفسکی از پشت محوطه جریمه به دیوار دفاعی بازیکنان لهستان اصابت کرد و دفع شد.
دقیقه ۳۴: متیو کش، مدافع راست لهستان با شوت‌زنی از سمت راست محوطه جریمه فرانسه به دنبال گلزنی بود که ضربه بی‌دقت او با فاصله زیاد از دروازه لوریس به اوت رفت.
دقیقه ۳۵: سرتوپ چشم‌نواز و شوت پای چپ تماشایی امباپه از زاویه بسته را شزنی با واکنش خوبی راهی کرنر کرد.
دقیقه ۳۶: ارسال گریزمان از روی کرنر سمت چپ زمین توسط مدافعان لهستان دفع شد که در ادامه ضربه آکروباتیک اولیویه ژیرو نیز به بیرون رفت.
دقیقه ۴۴: پاس رو به جلوی دایو اوپامکانو را امباپه با تیزهوشی و پاس در عمق تماشایی از بین دو مدافع لهستان به اولیویه ژیرو رساند تا این بازیکن در موقعیت تک به تک با شوت زمینی دروازه وویژک شزنی را باز کند و فرانسه را پیش بیاندازد.
 
 
 
نیمه نخست با برتری یک- صفر فرانسه به پایان رسید. 
نیمه دوم 
نیمه دوم با سوت داور آغاز شد.
دقیقه ۴۸: گریزمان شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که شوت روی پای این بازیکن با دفع تماشایی شزنی همراه شد.
دقیقه ۵۳: امباپه در سمت چپ محوطه جریمه لهستان، آدرین ربیو را صاحب توپ کرد که پاس در عرض این بازیکن به مقابل دروازه را برزینسکی دفع کرد.
دقیقه ۵۸: اولیویه ژیرو با یک ضربه آکروباتیک دروازه لهستان را باز کرد، اما قبل از آن داور خطای واران روی هوگو لوریس را گرفته بود.
دقیقه ۶۶: ارسال کوتاه کنده از سمت راست زمین به مقابل تیرک اول و ضربه ژیرو به تور کنار دروازه لهستان اصابت کرد.
دقیقه ۷۱: ضربه سر کمیل گلیک، مدافع پیشتاخته لهستان روی توپ ارسالی از ضربه ایستگاهی در سمت راست زمین، بی‌دقت بود و از بالای دروازه فرانسه رد شد.
دقیقه ۷۴: حمله بی‌اثر لهستان و دفع توپ آنتوان گریزمان با شوت بلند از محوطه جریمه خودی به میانه زمین، به اولیویه ژیرو رسید که این بازیکن هم در جناح راست عثمان دمبله را صاحب توپ کرد که حرکت در عرض و پاس این بازیکن به سمت چپ را کیلیان امباپه دراختیار گرفت و با شوت‌زنی به جهت مخالف و کنج دروازه، به زیبایی به تور چسباند.
 
 دقیقه ۹۰+۱: مارکوس تورام پس از نفوذ سریع از سمت چپ زمین، با پاس در عرض، کیلیان امباپه را در محوطه جریمه لهستان صاحب توپ کرد که بازهم شلیک ناگهانی این بازیکن به کنج دروازه پس از برخورد به نوک انگشتان شزنی تبدیل به گل شد.
 
 
 
دقیقه ۹۰+۵: ارسال کمیل گلیک از جناح چپ زمین را لواندوفسکی با سر به میلیک رساند که ضربه قیچی برگردان این بازیکن با واکنش تماشایی لوریس به کرنر رفت.
دقیقه ۹۰+۶: اتاق VAR داور را فرامی‌خواند تا صحنه‌ای مشکوک را ببیند.
دقیقه ۹۰+۶: پنالتی برای لهستان! در زمان سانتر گلیک، توپ ابتدا به دست اوپامکانو برخورد کرد و تشخیص پنالتی کار سختی نبود.
دقیقه ۹۰+۸: لواندوفسکی با مکث پنالتی به دست آمده برای لهستان را زد که هوگو لوریس با شیرجه به سمت چپ این ضربه زمینی را مهار کرد.
 
 
 
دقیقه ۹۰+۹: تکرار پنالتی برای لهستان! لوریس در زمان ضربه لوا جلو آمده بود.
دقیقه ۹۰+۹: پنالتی لهستان پس از تکرار مجدد با شوت زمینی لواندوفسکی به سمت چپ و خلاف جهت لوریس گل اول این تیم را در آخرین صحنه بازی به همراه داشت.
 
 این بازی در نهایت با برتری ۳- یک مدافع عنوان قهرمانی (فرانسه) به پایان رسید. 
short_url/vdcjyteviuqev8z.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjyteviuqev8z.fsfu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین