تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۷
جالب است ۰
تقابل ستارگان کشتی آزاد جهان در جام جهانی با آزادکاران ایران جذابیت ویژه این مسابقات است.
ستاره ها علیه ستاره ها!/ چالش سخت تیم منتخب جهان با ایران
به گزارش بیان ما؛
جام جهانی کشتی آزاد قرار است روزهای ۱۹ و ۲۰ آذرماه در کشور آمریکا برگزار شود. تیم ملی کشتی آزاد بامداد امروز (چهارشنبه) راهی آمریکا شد.
این رقابت‌ها با ۶ تیم و در ۲ گروه برگزار خواهد شد که آمریکا، ایران، ژاپن، مغولستان و گرجستان 5 تیم برتر مسابقات جهانی و تیم منتخب جهان نیز به عنوان ششمین تیم جواز حضور در جام جهانی را کسب کردند.
اتحادیه جهانی در گزارشی به گروه B جام جهانی کشتی آزاد پرداخت و به ستاره های حاضر در این رویداد اشاره کرده.
در مطلب فدراسیون جهانی آمده است:
تیم منتخب جهان در حالی با تیم‌های ایران و ژاپن هم‌گروه است که جمعی از ستارگان در ترکیب این حضور دارند.
در تیم ستارگان جهان زلیمخان آباکاروف قهرمان جهان در وزن ۵۷ کیلوگرم (آلبانی)، تاجموراز سالکازانوف دارنده دو مدال نقره در وزن ۷۴ کیلوگرم (اسلواکی)، دیگر اسلواکیایی دارنده مدال نقره باتیربک تساکولوف دارنده مدال نقره جهان در وزن ۹۷ کیلوگرم است. همچنین ۲ دارنده مدال برنز جهان در بلگراد یعنی ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) در وزن ۷۰ کیلوگرم و عثمان نورماگمادوف (جمهوری آذربایجان) در وزن ۹۲ کیلوگرم در ترکیب تیم ستارگان جهان حضور دارند.
اسماعیل موسکایف (مجارستان) دارنده دو مدال برنز جهان در وزن ۶۵ کیلوگرم با مدال‌آوران برنز در وزن ۷۹ کیلوگرم یعنی ارسلان بوداژاپوف (قرقیزستان) و عظمت دولت‌بیک‌اف (قزاقستان) در وزن ۸۶ کیلوگرم دیگر نفرات تیم ستارگان جهان هستند که قدرت بیشتری به این تیم خواهند داد. گئورگی وانگلوف (بلغارستان) آزادکار المپیکی در وزن ۶۱ کیلوگرم و الکساندر خوتسیانیوسکی (اوکراین) در وزن ۱۲۵ کیلوگرم تیم را تکمیل می کنند.
ارنظر آکماتالیف دارنده مدال برنز و نقره جهان از قرقیزستان در خصوص جام جهانی گفت: آمادگی ما بسیار خوب است. قرار بود اردویی در آمریکا برگزار کنیم، اما نشد. بنابراین در بیشکک پایتخت قرقیزستان خود را برای جام جهانی آماده کردیم.
وی ادامه داد: زمانی که دعوتنامه تیم منتخب جهان را دریافت کردم، بسیار خوشحال شدم. تیم ما بسیار قوی است و پتانسیل خود را نشان خواهیم داد. ما می‌توانیم در جام جهانی آمریکا همه تیم‌های دیگر را شکست دهیم.
آکماتالیف افزود: کشتی‌گیران ما در وزن خود بهترین‌ها هستند، اگر بتوانیم به صورت تیمی دور هم جمع شویم، قهرمان می‌شویم. امیدواریم که در فینال مقابل کشتی‌گیران آمریکا مبارزه کنیم، اما این را هم می‌دانیم که ایران و ژاپن نیز تیم‌های قدرتمندی در مرحله گروهی هستند.
  short_url/vdci3pazwt1azr2.cbct.html
bayanema.ir/vdci3pazwt1azr2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما