تاریخ انتشار : ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۴
جالب است ۰
مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2022 قطر از جمعه آغاز خواهد شد.
انتظار برای نبرد جذاب فرانسه - انگلیس/ از تقابل مودریچ با پسران سامبا تا بوی انتقام از مسی
به گزارش بیان ما؛  از جمعه مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2022 قطر آغاز خواهد شد و 8 تیم برای صعود به مرحله نیمه نهایی با هم مبارزه خواهند کرد. 
تیم ملی برزیل اولین مسابقه را آغاز خواهد کرد و دیدار پایانی نیز با تقابل حساس فرانسه و انگلیس در شنبه شب برگزار خواهد شد.
در این گزارش می خواهیم به بررسی 4 بازی مرحله یک هشتم نهایی بپردازیم:
* کرواسی - برزیل؛ ژوگوبونیتو در تقابل با تجربه!
برزیل یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در قطر است. تیمی که به شدت آماده نشان داده و با شکست 4 بر یک مقابل کره جنوبی نشان داد که چقدر می تواند زهردار عمل کند. نمایش دیدنی بازیکنانی چون ریچارلیسون، نیمار، وینیسیوس، پاکتا و کاسمیرو باعث شده تا بسیاری از رسانه ها همچنان سلسائو را مدعی اصلی قهرمانی در قطر بدانند.

از طرف دیگر، کرواسی با کوله باری از تجربه به مصاف برزیل خواهد رفت. تیمی که 4 سال پیش به فینال جام جهانی رسید، خیلی خوب بلد است چگونه بازی را مدیریت کند و بتواند در دقایق پایانی و یا ضربات پنالتی به مرحله بعدی برسد.
لوکا مودریچ، مهمترین ستاره آنها محسوب می شود و ایوان پریشیچ که گل تساوی مقابل ژاپن را به ثمر رساند، بزرگترین سلاح آنها خواهد بود. 

بازی برزیل و کرواسی جمعه از ساعت 18:30 در ورزشگاه «اجوکیشین سیتی» برگزار خواهد شد.
* هلند - آرژانتین ؛ انتقامی در کار است؟
فان خال در تقابل با یاران مسی گفت که می خواهیم انتقام سال 2014 را بگیریم. تیمی که در نیمه نهایی مقابل آرژانتین در ضربات پنالتی باخت و نتوانست راهی فینال شود، می خواهد انتقام آن شکست را بگیرد و مانع مسی برای رسیدن به بزرگترین آرزویش شود. 

از طرف دیگر آرژانتین، متحدتر از همیشه می خواهد به آرزوی بزرگ دست یابد. آنها پس از 1986 تاکنون نتوانسته به قهرمانی برسند و 2 بار در رسیدن به جام در فینال بازماندند. هلند در بازی مقابل آمریکا از توانایی های خود در سمت چپ و راست رونمایی کرد و نشان داد چقدر خوب می تواند با استفاده از فولبک ها به تیم ضربه بزند. ممفیس دپای و کودی گاکپو مهمترین مهره های هلند محسوب می شود. 

رودریگو دی پائول به احتمال فراوان به بازی مقابل هلند نخواهد رسید که یک ناکامی بزرگ برای آرژانتین محسوب می شود. البته اسکالونی تصمیم دارد از «انزو فرناندز» به جای او استفاده کند و در کنار مک آلیستر و پاردس کمربند میانی را بسازد. 
هلند در روز جمعه از ساعت 22:30 در ورزشگاه لوسیل به مصاف آرژانتین خواهد رفت.
* مراکش - پرتغال ؛ باز هم رویاپردازی یا یک برد پرگل؟!
آیا سانتوس باز هم رونالدو را نیمکت نشین می کند؟ این سوال بزرگی است که همه طرفداران فوتبال می خواهند به پاسخش دست پیدا کنند. رونالدو در بازی مقابل سوئیس جای خود را به پسر بچه ای 21 ساله داد و او نیز یک شاهکار بزرگ رقم زد.

پرتغال در شبی که رونالدو نیمکت نشین بود با «گونزالو راموس» شاهکار به پا کرد و این بازیکن توانست اولین هت تریک جام را به ثبت رساند. از طرف دیگر می توان به درخشش «برونو فرناندز» اشاره کرد. بازیکنی که به گفته بسیاری از رسانه ها بهترین بازیکن جام تاکنون بوده و می تواند مهره بزرگ پرتغال برای دیدار با مراکش باشد. 
از طرف دیگر مراکش که برای اولین بار در تاریخ به این مرحله رسیده می خواهد به رویاپردازی خود ادامه دهد. آنها در گروهی که بلژیک و کرواسی حضور داشت، صدرنشین شدند و اسپانیا را حذف کردند. حالا باز هم می خواهد با تکیه بر اندیشه های رکراکی پیش بروند و رونالدو را شکست دهند.

از ستاره های مراکش می توان به سوفیان بوفال، اشرف حکیمی و حکیم زیاش اشاره کرد. یوسف النصیری نیز در خط حمله می تواند هر دروازه بانی را به زانو درآورد.
تیم ملی مراکش در روز شنبه از ساعت 18:30 در ورزشگاه الثمامه به مصاف پرتغال خواهد رفت.
* انگلیس - فرانسه ؛ انتظارها برای مهمترین دیدار یک چهارم!
بی شک تقابل انگلیس و فرانسه، مهمترین بازی یک چهارم نهایی جام جهانی 2022 قطر است. کیلیان امباپه در مقابل هری کین. فرانسه مدعی بزرگ قهرمانی است و انگلیس نیز می خواهد پس از جام جهانی 1966 به مقام قهرمانی دست یابد. 

از نکات مهم این بازی می توان به مصدومیت احتمالی امباپه اشاره کرد. با اینکه به نظر می رسد این ستاره تا شنبه برای تقابل با انگلیس آماده است ولی هنوز این بازیکن آمادگی کافی ندارد. کریم بنزما نیز وضعیتی نامعلوم دارد و باید دید دیدیه دشان چه تصمیمی برای خط حمله خواهد گرفت.
البته دل خروس ها به ساق های «اولیویه ژیرو» قرص است. بازیکنی که حالا به گلزن ترین بازیکن تاریخ فرانسه بدل شده یکی از مهمترین سلاح های دشان محسوب می شود. 
انگلیس نیز که نمایشی دیدنی مقابل سنگال داشت، امیدها را برای یک برد دیگر زنده کرده است. در بازی قبل با اینکه استرلینگ حضور نداشت ولی ستاره هایی مثل ساکا و فودن نمایشی عالی نشان دادند. بی شک ستاره و سلاح بزرگ انگلیسی ها هری کین خواهد بود. ستاره ای که در خدمت تیم است و می داند چگونه باید یک خط به عقب بازگردد و برای موقعیت سازی یارانش را صاحب توپ کند. 

تیم ملی انگلیس در روز شنبه از ساعت 22:30 در ورزشگاه «البیت» به مصاف فرانسه خواهد رفت.
  short_url/vdciupazpt1azp2.cbct.html
bayanema.ir/vdciupazpt1azp2.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین