تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴
جالب است ۰
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر ظرفیت‌های بخش خصوصی در کشور خفه شده است و آن‌ها معترض هستند و می‌گویند به پیمانکاران دست دوم تبدیل شده‌اند.
ظرفیت‌های بخش خصوصی خفه شده است
به گزارش بیان ما؛  محمدباقر قالیباف در جمع مدیران استان فارس، با تأکید بر این که در برنامه هفتم توسعه باید در دو سطح ملی و استانی برنامه‌ریزی کنیم، گفت: در سطح ملی فقط باید موضوعات ملی پیگیری شود و موضوعات محلی را با همه اختیارات در برنامه هفتم به استان‌ها واگذار کنیم، البته در این تصمیم بیش از ۲۵ سال تاخیر داریم.
وی در بخش دیگری از جلسه خطاب به استاندار فارس گفت: به خاطر دارید که سال گذشته اعلام کردید که اعتبار تبصره ۱۸ (بودجه ایجاد اشتغال) گره از مشکلات استان باز کرد؟ اما امسال بنا به مسائلی، اعتبار تبصره ۱۸ قانون بودجه به چرخه‌ای برده شد که با وجود گذشت ۹ ماه از سال هنوز یک ریال از آن پرداخت نشده و عملکرد آن صفر است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در برنامه هفتم توسعه باید بحث مربوط به موضوعات استانی و امور تصدی گری در استان‌ها به شورای برنامه ریزی استان‌ها واگذار شود، تاکید کرد: در سطح ملی فقط باید برای مسائل ملی و کلان کشور تصمیم گیری و گره‌گشایی شود.
قالیباف با اشاره به استفاده نکردن از ظرفیت بخش خصوصی در پروژه‌های بزرگ کشور، به یک نمونه در استان فارس اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال چرا باید اتوبان اصفهان ـ شیراز را با درآمد‌های عمومی کشور بسازیم و از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استفاده نکنیم؟ اگر همین اتوبان اصفهان ـ شیراز توسط بخش خصوصی اجرا می‌شد، در بدترین شرایط طی ۱۵ سال بخش خصوصی سود خود را برداشت می‌کرد و یک اتوبان برای تسهیل آمد و شد در اختیار مردم قرار می‌گرفت.
وی ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت‌های بخش خصوصی در کشور خفه شده است و آن‌ها معترض هستند و می‌گویند به پیمانکاران دست دوم تبدیل شده‌اند در حالی که یکی از افتخارات ما توان کشور در ارائه خدمات فنی است و می‌توانیم با استفاده از آن نه تنها نیاز‌های داخل کشور را برطرف کنیم بلکه حتی کشور‌های منطقه را تحت تاثیر قرار دهیم.
لازم به ذکر است محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در این نشست با اشاره به اینکه مردم استان فارس انتظار دارند عقب ماندگی‌های این استان در قانون بودجه تاحدودی جبران شود، به بیان برخی مشکلات این استان در حوزه‌های مختلف پرداخت.
  short_url/vdcjxtevyuqevtz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjxtevyuqevtz.fsfu.html
تگ ها
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین