تاریخ انتشار : ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵
جالب است ۰
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بنده به صنعت خودروسازی انتقاد دارم. ما مدافع مصرف کننده و تولید کننده هستیم و نباید به هیچ کدام اجحاف شود.
فاطمی امین: منتقد صنعت خودروسازی هستم / عرضه و تقاضا در بازار خودرو برابر نیست
به گزارش بیان ما؛ سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در مورد خودرو ما دو قیمت کارخانه و قیمت بازار را داریم. صنعت خودرو بیماری زمینه‌ای دارد و عرضه و تقاضا در آن برابر نیست و در آن سوداگری وجود دارد.

وی عنوان کرد: نرخ ارز که اتفاق می‌افتد، افزایش را به همراه دارد و ما باید عرضه را از تولید و واردات افزایش دهیم که اتفاق خوبی است و مسیر آن باز شده است. برای ۲۰۰ هزار واردات برنامه ریزی کردیم و خوشبختانه تولید هم خوب دارد جلو می‌رود.

وزیر صنعت بیان کرد: برنامه ریزی شده است با همکاری خودروساز‌ها حدود ۸۰۰ هزار دستگاه عرضه شود. در طرف تقاضا همچنان چالش وجود دارد و با قانون مالیات بر عایدی سرمایه می‌توان آن را مدیریت کرد. شنیدم این قانون در دستور کار مجلس است و می‌تواند بازار را متعادل کند.

فاطمی امین افزود: خوشبختانه صنعت خودرو در حال متعادل سازی است و خود من به صنعت خودرو سازی انتقاد دارم. ما مدافع مصرف کننده و تولید کننده هستیم و نباید به هیچکدام اجحاف شود. short_url/vdceox8znjh8zvi.b9bj.html
bayanema.ir/vdceox8znjh8zvi.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین