تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶
جالب است ۰
واکنش «نجباء» به اهانت شارلی ابدو:

امام خامنه‌ای بزرگترین شخصیت اسلامی روزگار است

سخنگوی جنبش نجباء عراق در بیانیه‌ای اقدام موهن نشریه شارلی ابدو را به شدت محکوم کرد و آن را بسترساز انواع اهانت و نفرت‌پراکنی دانست.
امام خامنه‌ای بزرگترین شخصیت اسلامی روزگار است
به گزارش بیان ما؛  «نصر الشمری» سخنگوی رسمی جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء در عراق طی بیانیه‌ای به اقدام موهن نشریه فرانسوی شارلی ابدو واکنش نشان داد و آن را به شدت محکوم کرد.
در این بیانیه که در صفحه توئیتری وی منتشر شده آمده است: «در زمانی که اکثر شخصیت‌های اسلامی مخالف با هیمنه و استکبار آمریکایی از حضور در رسانه‌ها منع شده و مانع از فعالیت آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی می‌شود، این رسانه‌ها بسترساز انواع اهانت و نفرت‌پراکنی علیه این شخصیت‌ها هستند».
«نصر الشَمَّری» با محکوم کردن توهین اخیر نشریه فرانسوی شارلی ابدو به‌عنوان تازه‌ترین نمونه از رویکرد مذکور، تصریح کرد: «حضرت امام خامنه‌ای (مدظله) برجسته‌ترین و بزرگترین شخصیت اسلامی روزگار ماست».
وی در این رابطه هشدار داد: «در هم آمیختن اختلافات سیاسی با جنبه‌های اعتقادی و معنوی، می‌تواند کشورها و ملت‌ها را به ورطه‌هایی خطرناک بکشاند؛ بنابراین ضروری است که اهالی خرد و انصاف از ملت‌های آزاده، با تمام قدرت در برابر آن بایستند».
پیش از این و در پی اقدام توهین آمیز نشریه فرانسوی شارلی ابدو، سفیر فرانسه در تهران به وزارت امور خارجه ایران احضار شده بود.
وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در بیانیه‌ای در واکنش به اقدام موهن این نشریه فرانسوی اعلام کرد که در گام نخست فعالیت انجمن ایران شناسی فرانسه در ایران را تعطیل می‌کند. 
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز با بیان اینکه اقدام توهین‌آمیز و خارج از نزاکت نشریه‌ فرانسوی در انتشار کاریکاتور علیه مرجعیت دینی و سیاسی بدون پاسخ قاطع و مؤثر نخواهد بود، تصریح کرده بود: «به دولت فرانسه اجازه نمی‌دهیم پا را از گلیم خود فراتر گذارد!»
  short_url/vdcgqt9q7ak9qt4.rpra.html
bayanema.ir/vdcgqt9q7ak9qt4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین