تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۱
جالب است ۰
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری ۸۴۱ سارق و مالخر در طرح رعد و ۴۲۴ مجرم با جرائم دیگر در طرح کاشف خبر داد.
دستگیری باند سارقان ماشین‌ های شاسی بلند/ شناسایی ۹۴ پاتوق فروش مواد مخدر
به گزارش بیان ما؛
سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ امروز در جمع خبرنگاران ضمن تشریح دستاوردهای طرح مشترک کاشف و رعد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با گرامی‌داشت روز زن و ولادت حضرت زهرا (س) گفت:  در این مرحله از طرح رعد در مجموع ۸۴۱ سارق و مالخر دستگیر شدند که معمولاً اغلب آن‌ها سارقان خرد هستند و توسط همکاران در پلیس آگاهی در طرح کاشف ۴۲۴ نفر که غالباً سارقان حرفه‌ای، سابقه دار و باندی هستند، دستگیر شدند.

۳۰ باند مجرمان جرائم جنایی

رحیمی عنوان کرد: ۳۰ باند مجرمان جرایم جنایی همچون قتل، سرقت مسلحانه، تجاوز و زورگیری جمع دستگیری‌ها در این مرحله از کاشف بوده است که دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ اظهار کرد: در طرح کاشف حدود ۱۰ قبضه سلاح گرم از ۸۶ باند سارقان و قاتلان، آدم ربایان، جاعلان، کلاهبرداران و محکومان فراری کشف و ضبط شد.
وی ادامه داد: تمامی این سلاح‌ها در سرقت‌های مسلحانه توسط این افراد مورد استفاده قرار می‌گرفت و بر اساس اعترافات اولیه مجرمان دستگیر شده دو هزار ۶۲۸ فقره سرقت در طرح کاشف و دو هزار و ۵۸ فقره سرقت در طرح رعد کشف شده است.

۳۰ باند سارقان خرد

رحیمی با اشاره به دستگیری ۳۰ باند سارقان خرد اظهار کرد: ۴ قبضه سلاح نیز در طرح رعد کشف شد که همگی توسط سارقان برای اعمال مجرمانه و مسلحانه مورد استفاده قرار می‌گرفت.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در طرح رعد ۵۲ پاتو سارقان، چهار پاتوق مالخران و ۱۰ پاتوق اوباش و ۹۴ پاتوق فروشندگان مواد مخدر منهدم شد.
وی با اشاره به شناسایی و دستگیری باند مخوف پنج نفره سارقان مسلح که از کارگاه‌ها و گاراژها سرقت می‌کردند، عنوان کرد: متأسفانه این افراد در یکی از سرقت‌ها یک نفر را در حین سرقت به قتل رساندند.
رحیمی افزود: این باند که از سارقان سابقه دار تهران بودند، تلاش می‌کردند که لوازم گران بهای خودرو و موتورسیکلت را سرقت کنند و در مجموع از این باند سه قبضه سلاح کشف شد و تا این لحظه به یک فقره قتل و ۱۳ فقره سرقت مسلحانه اعتراف کردند.

باند ۴ نفره آدم‌ربایان

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه گفت: باند چهار نفره آدم ربایی که با استفاده از یک دستگاه پژو ۴۰۵ از جلوی بیمارستان فردی را می‌ربایند و از خانواده فرد مبلغ چهار میلیارد درخواست وجه کردند که در ادامه تیم‌های ویژه ما وارد عمل شدند و گروگان را در حالی که در یکی از باغات شهریار نگهداری می‌شد، سالم آزاد کردند و هر چهار نفر آدم ربا را دستگیر می‌کنند.

باندهای سرقت مسلحانه

وی از انهدام باند سه نفره سرقت مسلحانه و به عنف منازل مردم در تهران خبر داد و اظهار کرد: این باند بیشتر در محدوده شمال تهران و با استفاده از دو قبضه سلاح کمری اقدام به این قبیل اقدامات مجرمانه می‌کردند که با اقدامات ویژه پلیس آگاهی هر سه نفر دستگیر شدند.
رحیمی با اشاره به شناسایی و دستگیری باند چهار نفره سارقان به عنف گفت: این افراد به همراه یک قبضه سلاح و مقادیر زیادی قمه که یکی از این قمه‌ها آغشته به خون بود، اقدام به زورگیری، سرقت به عنف و سرقت مسلحانه می‌کردند.

۳۰ سارق منزل و سارقان خودروهای شاسی‌بلند

رئیس پلیس پایتخت از شناسایی و دستگیری ۳۰ نفر از سارقان منزل که در قالب هفت باند حرفه‌ای فعالیت می‌کردند، نیز خبر داد و اذعان کرد: اغلب این افراد سابقه دار بودند و تا این لحظه به ۳۰ فقره سرقت منزل اعتراف کردند.
وی در ادامه از شناسایی و دستگیری باند سارقان خودروهای شاسی بلند غرب تهران خبر داد و گفت: اعضای باند ۹ نفره سارقان موتورسیکلت شناسایی و دستگیر شدند و تا این لحظه ۳۵ دستگاه موتورسیکلت کشف شد.

فعالان شرکت‌های هرمی و دستگیری محکومان متواری

رحیمی با اشاره به شناسایی و دستگیری پنج باند فعال در حوزه شرکت‌های هرمی گفت: این باندها معمولاً افراد جویای کار را شناسایی می‌کردند و با وعده‌های دروغین خیلی از این افراد را در دفتر خود محبوس می‌کردند که متلاشی شدند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ ضمن اشاره به دستگیری محکومان متواری اظهار کرد: ۲۵ نفر از محکومان متواری توسط همکاران در پلیس آگاهی در طرح کاشف دستگیر شدند و ۲۱ نفر نیز در طرح رعد دستگیر شدند.

دستگیری مجرمان اقتصادی؛ از قاچاق کالا تا مختل‌کنندگان بازار ارز و طلا

وی با بیان اینکه پلیس امنیت اقتصادی نیز در این طرح مشارکت داشت، گفت: همکاران با تشکیل ۱۳۲ فقره پرونده در خصوص قاچاقچیان کالا موفق شدند بالغ بر دو میلیون و ۸۴۰ هزار انواع کالای قاچاق را کشف کنند.
رحیمی از کشف ۳۲۶ هزار و ۴۰۰ لیتر فرآورده نفتی قاچاق خبر داد و گفت: ۵۴ خودروی قاچاق بر توقیف و ۱۴۹ نفر از قاچاقچیان کالا نیز دستگیر کردند و سه انبار بزرگ که تخلفاتی همچون احتکار و وجود کالای قاچاق را داشتند پلمب شدند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه ارزش کل کالای قاچاق مکشوفه بالغ بر ۱۲۳ میلیارد تومان است، عنوان کرد: در حوزه برخورد با جرایم اقتصادی با رسیدگی به ۴۸ پرونده در حوزه‌های مختلف جرایم اقتصادی، موفق شدند ۶۰ نفر متهم را دستگیر کنند و ارزش اموال برگردانده شده به بیت المال بالغ بر هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان است.
وی افزود: در خصوص اقدامات انجام شده در یک ماه گذشته با توجه به نوسانان فراوان در حوزه ارز و طلا، با اجرای ۱۰ مرحله طرح مقابله با دلالان و اخلالگران ارزی ۱۹۸ نفر از متهمان که تعداد قابل توجه آنها از شاخه‌های اصلی بالا و پایین کردن نرخ ارز و طلا بودند، دستگیر شدند
رحیمی با اشاره به تشکیل ۳۸ پرونده اخلال ارزی برای دلالان ارز گفت: دو میلیون و ۵۸۱ هزار انواع ارز کشف شد که ارزش آن بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: در فضای مجازی نیز با شناسایی ۹۲ صفحه و شبکه اجتماعی که بالغ بر ۱۶ میلیون دنبال کننده داشتند، ۶۲ نفر از گردانندگان این صفحات به پلیس امنیت اقتصادی احضار شدند و ۳۲ صفحه فعال شده که از طریق خارج هدایت می‌شدند، شناسایی شدند.
وی با بیان اینکه ۱۵ واحد صنفی که در حوزه معاملات ارزی ایجاد اخلال می‌کنند پلمب شدند، گفت: ۱۸۰ گوشی و ۱۰ دستگاه لپ تاب از این افراد کشف و ضبط شد و تعدادی از سرشاخه‌های اصلی که در اتوبوس، مسجد و حسینیه فعالیت می‌کردند شناسایی و دستگیر شدند.
رحیمی در پایان اظهار کرد: سه نفر از عوامل اصلی که از تهران به اصفهان فرار کرده بودند با عملیات ضربتی شناسایی و دستگیر شدند.
  short_url/vdcepe8z7jh8zni.b9bj.html
bayanema.ir/vdcepe8z7jh8zni.b9bj.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین