تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷
جالب است ۰
سخنگوی وزارت امور خارجه درباره به کار بردن نام جعلی برای خلیج فارس گفت: «خلیج فارس از هزاران سال پیش در اسناد، نقشه‌ها، سفرنامه‌ها و متون کهن به همین نام بوده و تا ابد به همین نام باقی خواهد ماند.»
کنعانی: نام خلیج فارس برای این پهنه آبی واقعیت تاریخی و همیشگی است
به گزارش بیان ما؛ «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سؤالی در خصوص استفاده برخی نهاد‌ها و مقامات عراقی از جمله نخست‌وزیر این کشور از عنوان جعلی برای خلیج فارس اظهار داشت: نام خلیج فارس برای این پهنه آبی یک واقعیت تاریخی، همیشگی، مستند و انکارناپذیر است و تکرار نام ساختگی، حقیقت را تغییر نمی‌دهد و مشروعیتی برای آن پدید نمی‌آورد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد: خلیج فارس از هزاران سال پیش در اسناد، نقشه‌ها، سفرنامه‌ها و متون کهن به همین نام بوده و تا ابد به همین نام باقی خواهد ماند.

کنعانی با اشاره به اینکه برای جلب دوستی دیگران نمی‌توان از سرمایه غنی همبستگی تاریخی کشور‌های منطقه هزینه کرد، اظهار داشت: روابط ایران و عراق فراتر از افراد و نهاد‌ها است و ریشه در عمق تاریخ و تمدن دو کشور و ملت دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین از ارسال یادداشت اعتراضی از سوی وزارت امور خارجه به دلیل این اظهارات خبر داد. short_url/vdcc40qse2bqsp8.ala2.html
bayanema.ir/vdcc40qse2bqsp8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین