تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵
جالب است ۰
معاون راهبری شرکت ملی گاز گفت: هم اکنون تولید حداکثری گاز را داریم و سکو‌های گازی، پالایشگاه‌ها و خطوط انتقال در شرایط پایدار قرار دارند.
تولید حداکثری و انتقال پایدار گاز به شبکه سراسری
به گزارش بیان ما؛  کاظمی معاون راهبری شرکت ملی گاز ایران در برنامه رادیویی به سوالات زیر پاسخ داد:
سوال: وضعیت تولید گاز به چه صورت است ؟
کاظمی: شبکه شرکت ملی گاز از بُعد تولید در شرایط حداکثری و پایدار قرار دارد. سکو‌های گازی و پالایشگاه‌ها، انتقال گاز از خطوط انتقال که از جنوب می‌آید و خطوط فشار قوی در شرایط پایدار قرار دارند.
در بحث توزیع و مصرف؛ شدت کاهش دمای هوا را هفته گذشته تجربه کردیم . مصارف خانگی مان به شدت افزایش پیدا کرد به ویژه در جبهه نیمه شمالی و شمال شرق کشور استان‌های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی و گلستان. قطع واردات از ترکمنستان هم داشتیم که مزید بر علت شد.
از دیروز ظهر شبکه گاز کاملا وضعیت پایداری دارد. ما از هموطنان در زمینه صرفه جویی و مدیریت مصرف  درخواست کردیم که نشان می‌دهد خواهش ما را پذیرفتند و جا دارد از آنها تشکر کنم.
سوال: برای بهینه مصرف کردن گاز چه اقداماتی انجام شده است؟
کاظمی: در کوتاه مدت ، بحث پویش هر خانه یک اتاق گرم را درخواست کردیم به ویژه در استان‌هایی که مشکل داشتند . موارد دیگری در بحث صرفه جویی است همچون استفاده از لباس گرم و مناسب فصل، رعایت دمای رفاه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه، محدود کردن فضای گرمایشی  و مواقعی که افراد در محل کسب و کار و منزلشان حضور ندارند وسیله گرمایشی را خاموش کنند. انجام چنین اقدامات ساده باعث شد که ما بتوانیم شرایط پایداری را در بحث مصرف داشته باشیم و به نحوی مصارف کنترل شود این به نوعی راهکار کوتاه مدت و آنی است که جواب داده و می‌دهد .
در بلند مدت هم اقداماتی که انجام شده مربوط به بحث‌ سیاست گذاری و بحث‌های اجرایی است که بتوانیم در آینده مدیریت مصرف را داشته باشیم . تشویق استانداردسازی وسایل گازسوز هم مطرح است،  وسایلی که راندمان بالایی دارند مثل بخاری، موتورخانه‌ها.  اقداماتی هم خود شرکت‌های ملی گاز در سال‌های اخیر انجام داده همچون بحث سرکشی و معاینه فنی موتورخانه ها. اقدامات تشویقی هم به این گونه است که هموطنان می توانند با صرفه جویی از تخفیف‌های تعرفه‌ای برخوردار باشند.
اقدامات بلند مدت تری هم است که  مربوط به ارگان‌ها وسازمان‌های دیگر می شود مثل رعایت مبحث ۱۹ مقررات ساختمان وبهینه سازی مصرف در بخش‌های صنعتی و نیروگاهی.
  short_url/vdcjxxevmuqevmz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjxxevmuqevmz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین