تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۹
جالب است ۰
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: میزان حقوق و دستمزدی که در شورای عالی کار تعیین می شود، نتیجه نظر اکثریت نمایندگان دولت، نمایندگان کارفرمایان و نمایندگان کارگران عضو این شورا است ولی قطعاً حقوق کارگران در سال آینده افزایش خواهد داشت.
جلسه شورای عالی کار فردا با دستورکار تعیین کمیته دستمزد برگزار می‌شود
به گزارش بیان ما؛ سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی   در پاسخ به این پرسش که میزان حداقل حقوق کارگران در سال ۱۴۰۲ چه زمانی در شورای عالی کار تعیین می‌شود؟، گفت: اول بهمن ماه جلسه شورای عالی کار تشکیل می‌شود و یکی از دستور کارهای این جلسه انتخاب کمیته‌ای برای تعیین پیشنهاد حقوق و دستمزد در سال آینده است که پیشنهادات این کمیته در شورای عالی کار مطرح می‌شود و بر اساس شاخص‌ها و قوانین تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.
وی افزود: میزان حقوق و دستمزدی که در جلسه شورای عالی کار تعیین می‌شود، نتیجه سه‌جانبه‌گرایی است و باید نمایندگان دولت، نمایندگان کارفرمایان و نمایندگان کارگران عضو شورای عالی کار به نتیجه برسند و هر نتیجه‌ای که اکثریت به آن برسند، ملاک عمل خواهد بود ولی قطعاً میزان حقوق کارگران در سال آینده افزایش خواهد داشت.
وزیر کار در مورد شورای حقوق و دستمزد نیز خاطرنشان کرد: جلسات شورای حقوق و دستمزد نیز به صورت مرتب و هر زمانی که دستورکاری وجود داشته باشد، برگزار می‌شود.
  short_url/vdcjaxevtuqevmz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjaxevtuqevmz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین