تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵
جالب است ۰
وزیر علوم درباره شایعات مطرح شده مبنی بر لو رفتن سوالات کنکور گفت: خوشبختانه با تمهیدات درنظرگرفته شده این اتفاق نیفتاد.
لو رفتن سئوالات کنکور صحت ندارد/‌ عذرخواهی از مردم بابت قطعی اینترنت
به گزارش بیان ما؛ محمد علی زلفی گل روز جمعه درحاشیه بازدید از فرآیند برگزاری آزمون سراسری در دانشگاه قم در گفت وگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه رقابت علمی برای تعداد محدودی از رشته‌های پرمتقاضی است، گفت: این قول را به داوطلبان و خانواده‌ها می‌دهیم که نهایت تلاش برای برگزاری یک رقابت علمی عادلانه شده است و داوطلبان می‌توانند در کمال امنیت و آرامش به رقابت علمی بپردازند.
دکتر محمد علی زلفی گل با عذرخواهی از مردم بابت قطعی اینترنت گفت: قطعی اینترنت مصوبه شورای امنیت کشور بود که قانونا باید اجرا می‌شد و این قانون بخاطر رعایت عدالت آموزشی و پیشگیری از تخلفات تصویب شد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص شایعات مطرح شده مبنی بر لو رفتن سوالات کنکور گفت: خوشبختانه با تمهیدات درنظرگرفته شده این اتفاق نیفتاد و تنها در یک مورد نادر، چند صفحه از سوالات به بیرون از محل برگزاری ارسال شد که فردی که سوالات به آن  ارسال شده بود شناسایی شد و بازگشت آن به داخل محل برگزاری آزمون اتفاق نیفتاد.
 دکتر زلفی‌گل مهمترین چالش‌های وزارت علوم را اول پذیرش دانشجو بر اساس نیاز آینده کشور و دوم مهارت‌محور کردن آموزش دانست و گفت: در این دوره نهایت تلاش را می‌کنیم که آموزش‌های مهارتی را توسعه دهیم و از ظرفیت سفرهای استانی ریاست جمهوری برای توسعه مراکز فنی و حرفه‌ای و ایجاد ظرفیت جدید استفاده می‌کنیم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در دانشگاه‌های بزرگ ملی و بین‌المللی هم با بازنگری سرفصل‌های دروس بحث مهارت‌محور کردن آموزش را در دستور کار داریم.
وی در پایان تاکید کرد: دو نوبت شدن برگزاری کنکور بار استرس را از داوطلبان و خانواده‌ها کم کرده‌است.
۱۳ هزار و ۷۷۹ داوطلب قمی در نوبت نخست آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ شرکت کردند.
short_url/vdcfejdy1w6dyva.igiw.html
bayanema.ir/vdcfejdy1w6dyva.igiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین