تاریخ انتشار : ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۱
جالب است ۰
در حال حاضر ۱۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب آب در مخازن سد‌های کشور وجود دارد که با احتساب این میزان ذخیره آب، شاهد پرشدگی ۴۰ درصدی ظرفیت مخازن سد‌ها و خالی بودن ۶۰ درصد این ظرفیت هستیم.
ذخایر سدها به مرز ۲۰ میلیارد مترمکعب رسید
به گزارش بیان ما؛ بر اساس جدیدترین آمار رسمی شرکت مدیریت منابع آب ایران، در ۴ ماه ابتدای سال آبی (ابتدای مهر تا پایان دی‌ماه) در مجموع ۶ میلیارد و ۹۶۰ میلیون مترمکعب آب وارد مخازن سد‌های کشور شده که در مقایسه با ورودی ۸ میلیارد و ۵۷۰ میلیون مترمکعبی آب به سد‌ها در مدت مشابه سال قبل، کاهشی ۱۹ درصدی داشته است.

همچنین در این مدت، ۶ میلیارد و ۲۷۰ میلیون مترمکعب آب از سد‌های کشور برای مصارف شرب، کشاورزی، صنعت و زیست محیطی رهاسازی شده که مقایسه این رقم با خروجی ۷ میلیارد مترمکعبی آب از سد‌های کشور در مدت مشابه سال قبل، نشان‌دهنده افت ۱۰ درصدی است.

درحال حاضر ۱۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب آب در مخازن سد‌های کشور وجود دارد که با احتساب این میزان ذخیره آب، شاهد پرشدگی ۴۰ درصدی ظرفیت مخازن سد‌ها و خالی بودن ۶۰ درصد این ظرفیت هستیم.

یک هفته پیش (۲۴ دی‌ماه) میزان ذخایر سد‌ها ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب بود که با بارش‌های اخیر و ورود جریان‌های جدید رودخانه‌ای به سدها، ۶۰۰ میلیون مترمکعب به ذخایر آبی سد‌های کشور در طی ۷ روز افزوده شده است.

میزان ذخایر سد‌ها در زمان مشابه سال قبل (اول بهمن ۱۴۰۰) معادل ۲۰ میلیارد و ۸۸۰ میلیون مترمکعب بود که مقایسه میزان ذخایر آبی سد‌ها در دو روز مشابه، اول بهمن سال گذشته و امسال، نشان‌دهنده کاهش یک میلیارد مترمکعبی و یا ۵ درصدی ذخایر سد‌ها نسبت به سال قبل است. short_url/vdcjtxevmuqevaz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjtxevmuqevaz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین