تاریخ انتشار : ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۲
جالب است ۰
سخنگوی سازمان فضایی گفت: از آخرین وضعیت اجرای اولین منظومه‌های ماهواره ایران خبر‌های خوشی در راه است.
فاز اجرایی طرح منظومه ماهواره‌ای مخابراتی شهید سلیمانی کلید زده شد
به گزارش بیان ما؛  سازمان فضایی ایران سیزدهم دی همزمان با سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اعلام کرده بود نخستین منظومه ماهواره‌ای ایران را به نام شهید سلیمانی نامگذاری کرده است.
دلیریان، سخنگوی سازمان فضایی ایران گفت: سازمان فضایی ایران بر اساس تکلیف برنامه ۱۰ ساله در سال فضایی و منشور خدماتی به مردم دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و همچنین ارائه خدمات به شرکت بخش خصوصی موظف شده است که یک منظومه ماهواره‌های مخابراتی در مدار زمین قرار بدهد.
او افزود: اجرای این پروژه در واقع اولین پروژه منظومه ماهواره کشور محسوب می شود و  به دلیل دستاورد‌های حاصل از  تولید سری ماهواره شبکه سازی، این ماهواره‌ها از اهمیت بالایی برخوردارند. بر همین مبنا سازمان فضایی پس از نهایی شدن برنامه ۱۰ ساله فضایی در شورای عالی فضایی، پلن اجرایی این پروژه را آماده و طرح اجرایی منظومه مخابراتی باند باریک با سرویس محدود را از قبل مدون کرده بود.
دلیریان  بیان کرد: در حال حاضر با گذشت کمتر از یک ماه  از برنامه ۱۰ ساله فضایی که خود یکی از مهمترین برنامه ها برای اجرای پروژه منظومه ماهواره‌ها بود که خود سازمان فضایی با افتخار آن را به نام شهید سلیمانی به عنوان قهرمان جهان اسلام در مواجهه با تروریسم نامگذاری کرده بود؛ در حال حاضر فرآیند اجرایی این پروژه را آغاز کرده است  و فاز اجرایی این پروژه رسماً کلید زده شده  بود.
  short_url/vdcjmxevtuqevaz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjmxevtuqevaz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین