تاریخ انتشار : ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱
جالب است ۰
وزیر امور خارجه خطاب به دولتمردان کاخ سفید با بیان اینکه به اظهارات ریاکارانه پایان دهید، گفت: مردم آگاه ایران، دندان زینت شده گرگ‌ها را به خوبی تشخیص داده‌اند.
امیرعبداللهیان خطاب به دولتمردان کاخ سفید: به ریاکاری پایان دهید
به گزارش بیان ما؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (سه‌شنبه) چهارم بهمن ماه در توئیتر نوشت: کاخ سفید در جایگاهی قرار ندارد که از حقوق بشر دم زند.
وی افزود: کشتار حدود ۲ میلیون انسان در افغانستان، عراق، یمن، فلسطین، سوریه و دمیدن در آتش جنگ اوکراین و مانع صلح بودن، از نتایج مداخلات آمریکاست.
امیرعبداللهیان خطاب به مقامات آمریکایی گفت: به اظهارات ریاکارانه پایان دهید. مردم آگاه ایران، دندان زینت شده گرگ‌ها را به خوبی تشخیص داده‌اند.
گفتنی است، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به جدیدترین اقدام ضدایرانی خزانه‌داری این کشور گفت واشنگتن به دنبال تشدید فشارها علیه جمهوری اسلامی است. 
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیروز (دوشنبه) سوم بهمن ماه در نشستی در محل دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه درباره مذاکرات رفع تحریم‌ها با بیان اینکه در مقطعی آمریکا و طرف‌های غربی تصور می‌کردند اغتشاشات موضع ایران را ضعیف کرده و اصرار آنها این بود که ما از یکی دو خط قرمز خود عبور کنیم، عنوان کرد: آمریکایی‌ها زودتر از سه کشور اروپایی متوجه شدند از این اغتشاشات به دلیل بصیرت مردم و نگاه مدبرانه رهبری و تدابیری که اندیشیده شد، اتفاق خاصی نیفتاده و نخواهد افتاد و مجدداً بر مسیر مذاکره و گفت‌وگو تأکید دارند. البته طرف آمریکایی کماکان اصرار دارد که از مسیر گفت‌وگوی مستقیم و رو در رو این اتفاق بیفتد. ولی ما بدون نیاز به هرگونه گفت‌وگوی مستقیمی اسناد لازم را در اختیار داریم و طرف مقابل هم در اختیار دارد. اگر اراده جدی در طرف مقابل باشد توافق را در دسترس می‌دانیم.
امیرعبداللهیان تصریح کرد: به مقامات آمریکایی تذکر دادیم از اظهارات ریاکارانه در رسانه اجتناب کنند. آنها این اظهارنظرات را نیاز داخلی افکار عمومی خود ذکر می‌کنند. در هر میز مذاکره‌ای که منافع ملت باشد حضور داریم در قالب گفت‌وگوهای چندجانبه و امیدواریم با عقلانیت و واقع بینی طرف‌های مقابل بتوانیم به نقطه توافق برسیم ولی پلان ۲ و گزینه‌های دیگر در دستورکار ایران است.
  short_url/vdcb5ab8wrhb8wp.uiur.html
bayanema.ir/vdcb5ab8wrhb8wp.uiur.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما