تاریخ انتشار : ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۱
جالب است ۰
رهبر معنوی انقلاب بحرین با صدور بیانیه‌ای اهانت به قرآن کریم و سوزاندن آن در مقابل سفارتخانه ترکیه در «استکهلم» پایتخت سوئد را به شدت محکوم کرد.
واکنش شیخ عیسی قاسم به اهانت به قرآن کریم در سوئد
به گزارش بیان ما؛ آیت الله شیخ «عیسی قاسم» رهبر معنوی انقلاب بحرین با صدور بیانیه‌ای اهانت به قرآن کریم و سوزاندن آن در مقابل سفارت ترکیه در سوئد را به شدت محکوم کرد.

شیخ عیسی قاسم در بیانیه‌ای اعلام کرد: سوزاندن نسخه‌ای از قرآن کریم به دست «راسموس پالودان» چهره غرق افراط، نفرت و تکبر تحت حمایت پلیس سوئد نه تنها جنایتی از جانب یک شخص؛ بلکه جنایتی دولتی است که نشان‌دهنده حقارت دولت و شخص است و همه جنایت‌هایی که توسط جاهلیت اروپا انجام می‌شود از همین نوع و یک جنایت مشترک است.

وی در ادامه افزود: وارد کردن چنین جنایت‌ها و تجاوز آشکاری به مقدسات دینی و فتنه افروزی در جهان به عنوان آزادی بیان، حماقت شدید است؛ زیرا آن‌ها معتقدند که انسان مانند یک حیوان که هیچ حکمت و عقلی ندارد، در آزادی مطلق است.

در ادامه این بیانیه آمده است: استفاده از زبان توهین، تهمت و تجاوز به مقدسات و نسبت دادن آن به آزادی که انسان باید از آن برخوردار باشد، چیزی جز نشر اکاذیب و نیرنگ و مغالطه نیست و این امر برخلاف مواضع علمی آنان است، در غیر این صورت چرا با یهودی‌ستیزی مخالف هستند؟ چرا کسانی که هولوکاست نازی‌ها را انکار کرده، محکوم می‌کنند؟ چرا افرادی را که پرچم همجنس‌گرایان را به آتش می‌کشند، محکوم می‌کنند؟ آیا این موضوع امور آزادی شخصی افراد را محدود نمی‌کند؟

شیخ عیسی قاسم تاکید کرد: جنایت‌های مکرر در زمینه اهانت به مقدسات اسلامی در غرب به شکلی ناپسند و تحریک‌آمیز در برابر چشمان بیش از یک میلیارد ملت مسلمان در سکوت و یا حتی همدستی و حمایت دولت‌های خود افشاگر نیت پلید آن‌ها برای ایجاد هرج‌ومرج در دنیا و برهم زدن امنیت جهانی است.

رهبر معنوی انقلاب بحرین تصریح کرد: عقلای جهان باید این رویکرد شیطانی که تروریسم را به گسترده‌ترین و خطرناک‌ترین شکل اشاعه می‌دهد، بر اساس دین، وجدان و آرامش جهان با اتفاق نظر تقبیح و محکوم کنند.

«یوسف الجمری» فعال بحرینی در حساب کاربری خود اعلام کرد که علمای برجسته بحرین از جمله سید «عبدالله الغریفی»، شیخ «محمد صالح الربیعی»، شیخ «محمود العالی» اهانت به قرآن کریم و سوزاندن آن در مقابل سفارتخانه ترکیه در «استکهلم» پایتخت سوئد را به شدت محکوم کردند.

پلیس سوئد به «راسموس پالودان» سیاستمدار نژادپرست راست افراطی «استرام کورس» دانمارک مجوز داد که روز (شنبه) نسخه‌ای از قرآن کریم را در مقابل سفارت ترکیه بسوزاند.

کشور‌های عربی نیز اهانت به قرآن کریم و سوزاندن آن در مقابل سفارتخانه ترکیه در «استکهلم» پایتخت سوئد را محکوم کردند.

وزارت خارجه ترکیه نیز اقدام به قرآن سوزی در سوئد را جنایت ناشی از نفرت آشکار دانست و اعلام کرد: صدور مجوز برای این اقدام ضد اسلامی که مسلمانان را هدف گرفته و به ارزش‌های مقدس ما اهانت می‌کند، تحت عنوان آزادی بیان کاملا مردود و غیرقابل قبول است.

این وزارت خانه تاکید کرد: این اقدام نفرت‌انگیز نمونه دیگری از سطح هشدار دهنده‌ای است که اسلام‌هراسی و جنبش‌های نژادپرستانه و تبعیض‌آمیز در اروپا به آن رسیده‌اند. short_url/vdcjaxevvuqevoz.fsfu.html
bayanema.ir/vdcjaxevvuqevoz.fsfu.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین