تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰
جالب است ۰
وبگاه دفاعی «دیفنس اکسپرس» با انتشار تصاویر ماهواره‌ای پس از حمله پهپادی به مقر وزارت دفاع در اصفهان اعلام کرد این تاسیسات هیچ آسیبی ندیده است.
دیفنس اکسپرس: تاسیسات اصفهان هیچ آسیبی ندیده است+ تصاویر ماهواره‌ای
به گزارش بیان ما؛  وبگاه نظامی دیفنس اکسپرس با انتشار تصاویری ماهواره‌ای حمله پهپادی (ناموفق) شنبه شب به یکی از کارگاه‌های وزارت دفاع در اصفهان اشاره کرد و نوشت: براساس تصاویر ماهواره «اسکای سَت» که سایت Planet Lab آن را در ساعت ۱۰:۱۰ صبح به وقت محلی بعد از این حمله منتشر کرده است، هیچ آسیب قابل مشاهده‌ای در این تاسیسات دیده نمی‌شود.
این سایت با انتشار دو عکس از قبل و بعد از حمله پهپادی به مقایسه میزان خسارات پرداخت و تاکید کرد که با مقایسه این دو تصویر به نظر نمی‌رسد که هیچ خسارت قابل توجهی به این تاسیسات وارد شده باشد. دو عکس در بازه زمانی ۲۶ نوامبر سال گذشته میلادی و ۲۹ ژانویه ثبت شده اند.
تصویر ماهواره تاسیسات اصفهان
تاسیسات اصفهان
پیشتر، رسانه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت مدعی شد حمله به اصفهان ممکن است سایتی را هدف قرار داده باشد که ایران با کمک روسیه در حال توسعه موشک‌های مافوق صوت است.
روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال نیز به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شد: «اسرائیل با یک حمله پهپادی یک مجتمع نظامی در اصفهان در ایران را هدف حمله مخفیانه قرار داده و اولین عملیات اسرائیل در داخل ایران در دوره جدید نتانیاهو است.»
روزنامه نیویورک‌تایمز می‌گوید گمان می‌رود پهپاد‌هایی که سایت‌های اصفهان را هدف قرار دادند از داخل ایران پرتاب شده باشند. این پهپاد‌ها به دلیل داشتن ۴ روتور، برد پروازی کوتاه، کوادکوپتر نامیده می‌شوند و در حمله روز شنبه گمان می‌رود که از داخل ایران بلند شده‌اند، منبع پهپاد‌ها مرموز است.
به نوشته این روزنامه با اشاره به اینکه اصفهان از مرز‌های بین المللی ایران دور است، همچنین احتمال دارد که پهپاد‌های شرکت کننده در این حمله داخل ایران سازماندهی شده باشد، اسرائیل پشت این حمله است.
«محمد مرندی» کارشناس مسایل بین‌الملل با اشاره به حمله پهپادی ناموفق در اصفهان هشدار داد که این گونه اقدامات بدون پیامد نخواهد بود.
  short_url/vdcb8sb80rhb8gp.uiur.html
bayanema.ir/vdcb8sb80rhb8gp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین