تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸
جالب است ۰
رییس جمهور فرانسه در سخنانی خطاب به دولت زلنسکی گفت که کی یف اجازه ندارد برای حمله به خاک روسیه از تسلیحات غربی استفاده کند.
به گزارش بیان ما؛ امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه شامگاه دوشنبه درباره هرگونه اقدام اوکراین برای استفاده از تسلیحات ارسالی غرب جهت حمله به خاک روسیه هشدار داد.
به گزارش ریانووستی، مکرون طی نشست خبری مشترک با «مارک روته» نخست‌وزیر هلند در شهر لاهه، گفت که اوکراین نباید با سلاح‌هایی که کشور‌های غربی به او داده‌اند، به قلمرو روسیه حمله کند.
 وی در این‌باره توضیح داد: «یکی از ضوابط تأمین تسلیحات [برای اوکراین]این است که نباید منجر به افزایش درگیری شوند. این یعنی که سلاح‌های ارائه شده [به کی‌یف]نباید برای حمله به خاک روسیه استفاده شوند».
رئیس جمهور فرانسه تاکید کرد تسلیحاتی که به مقامات کی‌یف تحویل داده شده‌اند فقط باید برای حفاظت از این کشور در مقابل حملات روسیه استفاده گردند.
طبق این گزارش، مکرون در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت که فرانسه درخواست جدیدی از اوکراین برای ارسال تسلیحات بیشتر به این کشور دریافت نکرده‌اند.
ریانووستی به نقل از وی نوشت: «ما تصمیم‌ها [برای ارائه سلاح به اوکراین]را بر اساس درخواست‌های تدوین‌شده اتخاذ می‌کنیم. تاکنون چنین درخواستی نداریم. اما هر زمانی که درخواست ارائه شود، ما آن‌ها را ارزیابی می‌کنیم تا ببینیم چه چیزی برای آن مفید است و چه کاری می‌توانیم در موعد مقرر انجام دهیم».
پیش از این، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین شامگاه یکشنبه با ارسال نامه‌ای به همتای فرانسوی خود، از او خواست که مانع حضور ورزشکاران روس در رقابت‌های المپیک سال آینده میلادی شود.
short_url/vdccepqsi2bqsx8.ala2.html
bayanema.ir/vdccepqsi2bqsx8.ala2.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما