تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸
جالب است ۰
معاون اول رئیس جمهور گفت: کار کردن در محلات کم برخوردار مثل باز کردن معبر در میدان مین است. جوانان با توان مضاعف در راستای الگوسازی و صف شکنی برای رسیدن به اهداف والای انقلاب بکوشند.
کار کردن در محلات کم برخوردار مثل باز کردن معبر در میدان مین است
به گزارش بیان ما؛ جلسه هیات دولت صبح امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

محمد مخبر در ابتدای این جلسه از حضور آگاهانه و باشکوه ملت هوشیار و زمان شناس ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن قدردانی کرد و گفت: این حضور پرشور حتی در مناطق مرزی و روستا‌های کشور نشانه بارزی از بصیرت و اعتقاد راستین مردم به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است.

معاون اول رییس جمهور همچنین ضمن قدردانی از عموم رسانه‌ها به ویژه برنامه‌های صدا و سیما در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: تلاش‌ها و عملکرد جامعه رسانه‌ای کشور و رسانه ملی در انعکاس حضور با شکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ارزشمند بود که جا دارد از جامعه خبری کشور و رییس، خبرنگاران و کارکنان صدا و سیما تشکر و قدردانی شود.

وی با اشاره به اهمیت سفر رئیس جمهور اسلامی ایران به چین، آنرا فصل جدیدی از همکاری‌های گسترده اقتصادی و نشان دهنده سطح روابط راهبردی میان تهران و پکن خواند.

مخبر با تاکید بر اهتمام ویژه دو کشور در خصوص پیگیری و عملیاتی شدن توافقات مهمی که در این سفر در حوزه‌های اقتصادی، تجاری، مالی، ترانزیت و فناوری صورت گرفته، تقویت ظرفیت‌های دیپلماسی منطقه‌ای را امری ضروری و مهم ارزیابی و تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی کشور و سایر بخش‌های مرتبط باید در راستای توسعه مناسبات و مبادلات تجاری و همچنین به منظور تقویت روابط و همکاری با کشور‌های دیگر و بویژه همسایگان حداکثر تلاش خود را بکار گیرند.

مخبر در ادامه به بازدید‌های روز گذشته خود از برخی مناطق جنوب شهر تهران اشاره و تصریح کرد: استعداد‌های فراوانی در این مناطق نهفته است و نسل جوان ساکن در این محدوده‌ها از ظرفیت‌های بالایی در بخش علمی، فرهنگی و ورزشی برخوردار هستند که لازم است نسبت به تامین نیاز‌ها و تقویت آموزش در این مناطق اقدام و برنامه ریزی شود.

معاون اول رییس جمهور وزرا و دستگاه‌های اجرایی مربوطه را مکلف کرد با هدف شکستن انحصار و رفع محدودیت ها، نسبت به برنامه ریزی برای تامین امکانات ورزشی و فرهنگی در مناطق کم برخوردار و شناسایی و شکوفایی استعداد‌های جوانان در این مناطق اقدام کنند.

وی در ادامه این جلسه پیشرفت‌های خوب کشور در زمینه اجرا و تکمیل شبکه ملی اطلاعات را یادآور شد و بر لزوم سرعت بخشیدن به روند تکمیل این طرح مهم و تحقق منویات مقام معظم رهبری در این بخش تاکید کرد.

معاون اول رییس جمهور همچنین بر لزوم میدان دادن و فراهم شدن بستر بروز و ظهور استعداد‌ها و سرمایه‌های متنوع و فراوان کشور در عرصه فرهنگ و هنر بویژه سینما و تلویزیون تاکید کرد و تلاش‌های جامعه هنری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری جشنواره‌های فجر امسال را مورد تقدیر قرار داد.

مخبر همچنین به انتشار برخی اخبار در خصوص مسمومیت شماری از دانش آموزان در شهر قم نیز اشاره و بر ضرورت پیگیری جدی این موضوع و ارائه گزارش و اطلاع رسانی دقیق در این زمینه تاکید کرد. short_url/vdcg7n9qxak9qx4.rpra.html
bayanema.ir/vdcg7n9qxak9qx4.rpra.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین