تاریخ انتشار : ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۲
جالب است ۰
سعودی‌ها از پذیرش زائران عمره رمضانیه از ۲۶ شعبان خبر دادند. همچنین در رمضان آینده با لغو‌ محدودیت‌های کرونایی، سفره‌های افطار همچون گذشته پهن خواهد شد.
به گزارش بیان ما؛  متولیان مسجدالنبی (ص) و مسجدالحرام در آستانه ماه مبارک رمضان برای حضور زائران عمره رمضانیه در حال آمادگی هستند.

با اعلام سعودی‌ها از ۲۶ شعبان (۱۹ مارس ـ ۲۸ اسفند) پذیرش زائران خارجی برای تشرف به خانه خدا در ماه رمضان آغاز می‌شود و پیش‌بینی می‌شود روزانه بیش از ۸۰ هزار زائر خارجی وارد عربستان شوند.
همچنین متولیان مسجدالنبی (ص) از برپایی سفره‌های افطاری در این مکان مقدس خبر داده‌اند ‌و محدودیتی در این زمینه اعمال نخواهد شد. این امر در حالی است که اوایل شیوع کرونا سفره‌های افطاری جمع شدند و پس از آن هم افطار با رعایت فاصله اجتماعی امکان‌پذیر بود.

اما اکنون با عادی شدن شرایط و پذیرش زائران کشورهای مختلف، وضعیت افطاری در حرم نبوی همچون گذشته خواهد بود و سفره‌های افطاری در مسجدالنبی (ص) پهن خواهد شد.
در مسجدالحرام هم این روند پیگیری می‌شود که البته هنوز متولیان خانه خدا درباره وضعیت افطاری در مسجدالحرام اطلاع‌رسانی نکرده‌اند.

 به گزارش فارس، سفر ایرانیان به عربستان و تشرف به عمره مفرده از سال ۹۴ متوقف شده است و حتی در مناسک حج تمتع ایرانیان بدون داشتن رابطه سیاسی با سعودی‌ها به این کشور اعزام می‌شوند.
  short_url/vdcfvtdy1w6dyva.igiw.html
bayanema.ir/vdcfvtdy1w6dyva.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین