تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۶
جالب است ۰
معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به اینکه باید تدابیر لازم نظارت کافی برای عدم تکرار تجارب ناموفق گذشته در واگذاری‌ها پیش‌بینی شود، گفت: کشور بیش از ۸۰ هزار پروژه نیمه‌تمام دارد که برای تکمیل این تعداد پروژه بیش از ۶۰۰ همت اعتبار نیاز است.
کشور 80 هزار پروژه نیمه‌تمام دارد/ تلاش برای پیشگیری از واگذاری‌های ناموفق گذشته
به گزارش بیان ما؛ مهدی جمالی‌نژاد، معاون عمرانی وزیر کشور در حاشیه بازدید از مهرانه زنجان در جمع خبرنگاران، با تشریح پروژه‌های افتتاح شده در ایام دهه فجر اظهار کرد: ۲۴ هزار و ۸۵۱ پروژه در آن ایام با مبلغ بیش از ۱۵۰ همت به بهره‌برداری رسید.
معاون وزیر کشور تعداد پروژه‌های شهرداری‌های کشور را که در ایام دهه فجر به بهره‌برداری رسیده و یا کلنگ‌زنی شدند را به ترتیب ۲ هزار و ۹۷۹ و ۵۷۵ طرح اعلام کرد.
وی با بیان اینکه فقط 103 پروژه از مجموع ۶۵۵ پروژه در استان زنجان طی ایام دهه فجر  کلنگ‌زنی و مابقی افتتاح بوده است، تصریح کرد: با وجود شرایط سخت اقتصادی کشور، کلنگ‌زنی و افتتاح‌ها نه تنها کمتر از دهه فجر سال‌های گذشته نبوده، بلکه امسال آمار این پروژه‌ها ۲۰ درصد بیش‌تر از سال‌های گذشته بوده است.
جمالی‌نژاد بالا بودن آمار پروژه‌های افتتاح شده در سال جاری را بیانگر عزم مسؤولان برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اعلام کرد.
معاون عمرانی وزیر کشور ادامه داد: کشور بیش از ۸۰ هزار پروژه نیمه‌تمام دارد که برای تکمیل این تعداد پروژه بیش از ۶۰۰ همت اعتبار نیاز است که در این زمینه باید تدابیر خاصی پیش‌بینی شود.
وی واگذاری برخی از پروژه‌ها به بخش‌های دیگر از جمله شهرداری‌ها را از جمله راه‌کارهای موجود برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام دانست.
جمالی‌نژاد در پاسخ به سوالی در مورد مولدسازی اموال و دارایی‌های دولت و راه‌های پیشگیری از وقوع اشتباه در این حوزه گفت: در این زمینه باید تدابیر لازم برای نظارت کافی پیش‌بینی و تجارب ناموفق گذشته در واگذاری‌های تکرار نشود.
معاون وزیر کشور تاکید کرد: موارد مولدسازی از قبیل مدارس یا موقوفه‌ها از لیست مولدسازی خارج شده و تمام تلاش بر این است که پروژه‌هایی که منفعت زیادی برای مردم دارند در اختیار نهادهایی مثل شهرداری قرار بگیرد.
معاون وزیر کشور با بیان اینکه حداکثر تلاش‌ها برای تحت نظارت قرار گرفتن پروژه‌هایی که منفعت آنان برای شهر و شهروندان است انجام می‌شود، ادامه داد: در سال‌جاری پروژه‌ها اکثرا فرهنگی، ورزشی، زیرساختی بودند.
  short_url/vdcaimn6649n6o1.k5k4.html
bayanema.ir/vdcaimn6649n6o1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین