تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۳
جالب است ۰
وزارت خزانه داری آمریکا در روز جهانی زن و به بهانه نقض حقوق بشر تحریم های جدیدی علیه ایران مقامات و نهادهای ایرانی اعمال کرد و هشت فرد و سه شرکت ایرانی را در فهرست تحریم ها قرار داد.
تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران به بهانه حقوق بشر در روز جهانی زن
به گزارش بیان ما؛  وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در بیانیه ای اعلام کرد: امروز، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری چندین مقام و نهاد حکومت ایران، از جمله دو مقام ارشد در سیستم زندان این کشور را که مسئول نقض جدی حقوق بشر علیه زنان و دختران بوده اند، تحریم می‌کند.
در این بیانیه ادعا شده است: دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری همچنین  فرمانده ارشد ارتش ایران و یکی از رهبران عالی رتبه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و همچنین یک مقام ایرانی که در مسدود کردن دسترسی به اینترنت  در ایران نقش محوری داشته است را تحریم می کند. در نهایت، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری، سه شرکت ایرانی و مدیران آنها را به دلیل ممکن ساختن سرکوب خشونت آمیز  معترضان مسالمت آمیز توسط  نیروهای انتظامی ایران را را تحریم می کند.
در بخش دیگری از این بیانیه ادعا شده است: زندان های ایران آوازه بدی در خصوص بدرفتاری، شکنجه و مرگ دارند. زنان زندانی به ویژه از خشونت جنسی، شکنجه و سایر رفتارهای ظالمانه غیرانسانی و تحقیرآمیز رنج می برند.
برایان  نلسون معاون وزیر خزانه داری در امور تروریسم و اطلاعات مالی ادعا کرد: آمریکا، همراه با شرکا و متحدان خود، در کنار زنان ایران که مدافع آزادی های اساسی در مقابل حکومتی بی رحم هستند, می ایستد. حکومت ایران، زنان را به عنوان شهروندان درجه دوم می داند و تلاش می کند صدای آنها را به هر وسیله  ممکن سرکوب کند. ما به اقدامات خود علیه حکومتی  که  همچنان از شهروندان خود به ویژه زنان و دختران سوء استفاده  می کند و علیه آنها خشونت به کار می برد، ادامه خواهیم داد.
  short_url/vdcg3n9quak9qy4.rpra.html
bayanema.ir/vdcg3n9quak9qy4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین