تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۰
جالب است ۰
وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان پاسخگویی برخط به تماس‌های مردمی در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری به‌خاطر افزایش ناگهانی قیمت خودرو از مردم عذرخواهی کرد.
عذرخواهی وزیر صمت از مردم به‌خاطر گرانیِ ناگهانیِ خودرو
به گزارش بیان ما؛ «سید رضا فاطمی امین» در پاسخ به تماس یکی از شهروندان که اعلام کرد خودروی پژو ۲۰۷ خود را به قیمت ۴۰۰ میلیون فروخته و در عرض یک ماه قیمت آن به ۶۰۰ میلیون تومان رسیده و خواستار تشدید نظارت‌های دولت شده بود، گفت: ما مسئولیت داریم اقتصاد کلان کشور را به‌گونه‌ای تنظیم کنیم که کسی با فروش اموال خود و به‌دلیل نوسان ناگهانی قیمت متضرر نشود و از این بابت از مردم عذرخواهی می‌کنم.
وی درباره راهکارهای حل این مسأله توضیح داد: گام اول این است که تولید را افزایش دهیم که این اتفاق افتاده است و گام دوم اجرای قانون مالیات عایدی سرمایه است که از همکارانم خواستم زیرساخت‌های اجرای آن را آماده کنند تا به محض تصویب، عملیاتی شود تا چنین مسائلی کمتر پیش آید.
فاطمی امین ادامه داد: متأسفانه اقتصاد ما بسیار به ارز وابسته است که برای کاهش این وابستگی برنامه‌ای در وزارت صمت تدوین کرده‌ایم که اوایل سال آینده منتشر خواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص کسانی که به بهانه افزایش نرخ ارز قیمت کالاهای خود را افزایش می‌دهند، تصریح کرد: ما باید نظام شفاف فروشگاهی داشته باشیم که این پروژه آغاز شده و تا اواسط سال آینده به حدی می‌رسد که بتوانیم بر بازار کالاهای اساسی مثل خواروبار و موبایل و... به‌صورت سامانه‌ای نظارت کنیم.
  short_url/vdccseqsp2bqss8.ala2.html
bayanema.ir/vdccseqsp2bqss8.ala2.html
تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین