تاریخ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۲
جالب است ۰
رئیس سازمان امور مالیاتی از تمرکز بر دریافت مالیات و جلوگیری از فرار مالیاتی برخی از پزشکان و تامین کنندگان تجهیزات پزشکی در سال ۱۴۰۲ خبر داد.
تمرکز بیشتری بر فرار مالیاتی پزشکان در سال ۱۴۰۲ خواهیم داشت
به گزارش بیان ما؛  داود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: برخی از گروه‌های پرخطر در مالیات به طور خاص در سال آینده مورد توجه نظام مالیاتی خواهد بود.
وی افزود: با توجه به گلایه‌مندی‌هایی که اغلب مردم نسبت به برخی از گروه‌های پزشکان و همچنین تأمین کنندگان تجهیزات پزشکی دارند تلاش خواهیم کرد که در سال آینده تمرکز بیشتری بر این حوزه داشته باشیم.
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: البته امسال با توجه به پیگیری‌های انجام شده روند خوبی را شاهدیم، ولی هنوز هم راه نسبتاً طولانی را در ارتباط با مالیات پزشکان در پیش داریم.
وی در خصوص تعیین تکلیف پرونده مالیاتی بنگاه‌های اقتصادی بزرگ مستقر در استان‌ها و انتقال این پرونده‌ها به استان محل فعالیت گفت: در اجرای قانون بودجه سال ۱۴۰۱ بالغ بر ۲۶۰۰ پرونده شناسایی شدند که این پرونده‌ها باید به محل فعالیت مودیان و کارخانه‌های تولیدی منتقل می‌شد لذا طبق آمار دریافت شده، ۹۷ درصد این پرونده‌ها منتقل شده و موارد باقیمانده تا پایان سال انجام خواهد شد.
منظور افزود: در مورد استان هرمزگان هم بالغ بر ۲۵ پرونده بود که در دیگر ادارات رسیدگی میشد که به استان هرمزگان منتقل شدند.
وی تاکید کرد: درباره سایر استان‌ها نیز اتفاقات مشابهی افتاده که عملا این شیوه کمک می‌کند که عدالت مالیاتی بین استانی افزایش یابد و استان‌ها بتوانند از منابع مالیات‌هایی که در استان تولید و پرداخت می‌شود به ویژه مازاد درآمد استانی منتفع شوند، عوارضی که به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت می‌شود با انتقال پرونده‌ها به استان‌ها تقویت خواهد شد.
وی در خصوص معافیت مالیاتی حقوق‌بگیران در سال ۱۴۰۲ گفت: امسال با پیشنهاد دولت مقرر شد آستانه معافیت مالیاتی تا ۷ میلیون تومان در ماه باشد، ولی در مجلس با پیشنهاد و تصویب نمایندگان، این آستانه به ۱۰ میلیون تومان در ماه و ۱۲۰ میلیون تومان در سال افزایش پیدا کرد که ما مطمئن هستیم که این اتفاق خواهد افتاد رضایت حقوق بگیران را بیش از گذشته تامین می‌کند هرچند که نظام مالیاتی بخشی از درآمد‌های خودش را از دست می‌دهد، اما ما در کنار مردم هستیم و از این اتفاق شایسته استقبال می‌کنیم.
  short_url/vdcds90foyt0ff6.2a2y.html
bayanema.ir/vdcds90foyt0ff6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین