تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۶
جالب است ۰
سازمان هواشناسی از بارش باران و برف، وزش باد شدید، کاهش نسبی دما و گرد و خاک در نقاط مختلف کشور خبر داد.
به گزارش بیان ما؛  سازمان هواشناسی در آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت جوی کشور اعلام کرد که سه‌شنبه‌ در مناطقی‌ از غرب‌، جنوب‌ غرب‌، جنوب‌، مرکز، شرق‌ و استان کرمان بارش‌ باران گاهی‌ رعدوبرق‌ و وزش‌ باد شدید موقتی‌ پیش‌بینی‌ می‌شود. در ضمن‌، در ساحل‌ دریای خزر وزش‌ باد شمالی‌ و کاهش‌ نسبی‌ دما همراه با ابرناکی‌ و بارش‌ باران و در ارتفاعات‌ البرز شرقی‌ بارش‌ برف‌ رخ‌ می‌دهد.
چهارشنبه‌ در مناطقی‌ از یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان و همچنین‌ در سواحل‌ شمالی‌ بارش‌ پراکنده و وزش‌ باد پیش‌بینی‌ می‌شود. در استان‌های مرزی شرق‌ و جنوب‌ شرق‌ کشور وزش‌ باد همراه با خیزش‌ گرد و خاک‌ انتظار می‌رود. همچنین‌، با ورود سامانه‌ بارشی‌ به‌ غرب‌ کشور، به‌تدریج‌ در نوار غربی‌ کشور بارش‌ آغاز می‌شود. در این‌ روز در نیمه‌ شمالی‌ خوزستان، ایلام و جنوب‌ لرستان بارش‌ شدت‌ خواهد داشت‌.
پنجشنبه‌ گستره فعالیت‌ سامانه‌ در غرب‌، شمال غرب‌، دامنه‌های جنوبی‌ البرز و شمال خوزستان است. در قزوین‌ و تهران بارش‌ شدت‌ خواهد داشت‌. در ضمن‌، در نیمه‌ شمالی‌ سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده و در سواحل‌ دریای خزر نیز رگبار باران و وزش‌ باد شدید موقتی‌ رخ‌ می‌دهد.
جمعه‌ در شمال آذربایجان غربی‌ و آذربایجان شرقی‌، شرق‌ سواحل‌ دریای خزر، ارتفاعات‌ البرز شرقی‌ و در مناطق‌ مرزی واقع‌ در نوار شرقی‌ و دامنه‌های جنوبی‌ البرز واقع‌ در البرز، تهران و سمنان رگبار پراکنده و وزش‌ باد شدید رخ‌می‌ دهد.
شنبه‌ در ارتفاعات‌ شرقی‌ البرز، ارتفاعات‌ کرمان و جنوب‌ استان سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده و وزش‌ باد انتظار می‌رود. به‌تدریج‌ این‌ سامانه‌ از شرق‌ کشور خارج‌ می‌شود و در نیمه‌ غربی‌ کشور جوی آرام همراه روند افزایش‌ نسبی‌ دما حاکم‌ می‌شود.
لازم به‌ ذکر است‌ سه‌شنبه‌ در استان‌های ساحلی‌ دریای خزر و اردبیل‌ کاهش‌ دما رخ‌ خواهد داد و ماندگاری هوای خنک‌ تا روز پنجشنبه‌ است.
طی‌ روزهای سه‌شنبه‌ و چهارشنبه‌ دریای خزر و طی‌ پنجشنبه‌، جمعه‌ و شنبه‌ نواحی‌ مرکزی و شرق‌ خلیج‌فارس‌ مواج‌ خواهند بود.
  short_url/vdcayin6w49n661.k5k4.html
bayanema.ir/vdcayin6w49n661.k5k4.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین