تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۰
جالب است ۰
فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به (سنتکام) از حمله موشکی به یک پایگاه نظامی غیرقانونی این کشور در سوریه خبر داد.
به گزارش بیان ما؛ به نقل از اسپوتنیک، فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد که به پایگاه نظامی این کشور به نام «القریه الخضرا» (روستای سبز) واقع در شمال شرق سوریه حمله موشکی شده است.

سنتکام افزود که شب گذشته (دوشنبه) ساعت ۸:۲۳ به وقت محلی دو فروند موشک به نزدیکی نیرو‌های ائتلاف بین المللی اصابت است، اما خسارت و تلفاتی به دنبال نداشت.

فرماندهی مرکزی آمریکا در بیانیه خود اعلام کرد که هیچ یک از نیرو‌های آمریکایی و یا ائتلاف بین المللی کشته نشدند و همچنین زیرساخت‌ها و تجهیزات ائتلاف آسیب ندیدند.

بر اساس این گزارش، ارتش آمریکا و نیرو‌های خارجی همپیمان آن موسوم به ائتلاف بین المللی ضد داعش ۲۸ پایگاه نظامی اعلام شده و غیرقانونی در سوریه در سه استان شامل ۱۷ پایگاه در استان الحسکه، ۹ پایگاه در استان دیرالزور و ۲ پایگاه در استان حمص دارند.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیرو‌های آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیرو‌های آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به «نیرو‌های دمکراتیک سوریه» (قسد) تحت حمایت آن‌ها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بار‌ها تاکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و حضور آنان غیر قانونی است. short_url/vdcefp8zzjh8zzi.b9bj.html
bayanema.ir/vdcefp8zzjh8zzi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین