تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸
جالب است ۰
دبیر شورای عالی امنیت در پاسخ به سفر شیخ طحنون بن‌زاید آل‌نهیان، مشاور امنیت ملی امارات به این کشور سفر می‌کند.
به گزارش بیان ما؛  دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی، فردا پنجشنبه ۲۵ اسفند در پاسخ به سفر شیخ طحنون بن‌زاید آل‌نهیان، مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی به کشورمان و به دعوت رسمی همتای خود به ابوظبی سفر می‌کند.
دریابان شمخانی در سفر به امارات علاوه بر مذاکره با همتای اماراتی خود با مقامات بلند پایه این کشور نیز دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو خواهد کرد. در این سفر، مسئولان عالی اقتصادی، بانکی و امنیتی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان را همراهی می‌کنند.
نور نیوز، رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی، پیش از اعلام رسمی این خبر، با بیان اینکه دریابان علی شمخانی تا قبل از پایان سال جاری به یکی از کشور‌های عربی منطقه سفر می‌کند، هدف از این سفر را ملاقات با مقامات عالی آن کشور و حل و فصل چند پرونده مهم امنیتی و اقتصادی عنوان کرده است. بنا بر گمانه‌زنی رسانه‌ای که البته از سوی مقامات رسمی کشورمان تایید نشده، یکی از بخش‌های توافق صورت گرفته بین عربستان و کشورمان بازگشایی مسیر انتقال ارز از امارات به داخل کشور است. پیش‌بینی می‌شود در سایه توافق ایران و عربستان، سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس و عربی مثل بحرین و مصر هم در مسیر عادی‌سازی روابط دیپلماتیک با ایران گام بردارند. گفتنی است، روابط ریاض و تهران پس از گذشت هفت سال تیرگی در روابط، حالا و با میانجیگری پکن به حالت عادی خود بازگشته است.
  short_url/vdcfxvdycw6dy0a.igiw.html
bayanema.ir/vdcfxvdycw6dy0a.igiw.html
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین